spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Evropská liga a Reprezentace

Česká republika se pravidelně účastní ultimate turnajů na národní úrovni (Mistrovství světa a Mistrovství Evropy), kde stabilně dosahuje vynikajících výsledků. Více informací o českém národním týmu naleznete na stránkách České asociace létajícího disku
Česká reprezentace (foto Václav Pachta)

Svět a Evropa na týmové úrovni

Každé 4 roky se koná Mistrovství světa klubů (WUCC). V roce 2010 akci pořádala Česká asociace létajícího disku v Praze na Strahově a ve Vršovicích. V roce 2014 se koná v italském Lecco.
 
V rámci Evropy se každý rok hraje Evropská liga (EUCS) systémem regionálních kvalifikací, regionálního finále a celoevropského finálového turnaje. Podrobný popis systému klubové Evropské ligy je k dispozici na webu ultimatefederation.eu.

Regionální kvalifikace

Česká Republika patří do regionu East (Poland - Czech Rep - Austria - Slovakia - Slovenia - Croatia - Belarus - Ukraine - Hungary). Kvalifikace pro účast na regionálním finálovém turnaji probíhá tradičně v květnu v moravských Šardicích. Účastní se jej celý region s výjimkou Rakouska (kvalifikací je rakouské národní mistrovství).
V roce 2014 se účastnilo 17 týmů v kategorii Open.

Regionální finále

Od roku 2014 se koná ve Vídni. Postupuje do něj 7 týmů z regionální kvalifikace (Šardice) + 4 týmy z rakouského národního mistrovství a 3 týmy z regionu Moldavsko, Ukrajina, Bělorusko. Počet spotů je variabilní, region, jehož tým skončí na regionálním finále poslední, ztrácí pro příští rok spot.
Letos se z českých týmů kvalifikovali Prague Devils a FUJ.

Evropské finále

V roce 2014 se koná ve Frankfurtu. Setkává se zde 24 týmů z celé Evropy v kategorii Open. Pro sezonu 2014 má "český" region East 4 spoty na finálovém turnaji, z toho 1 do kategorie Elite a 3 do kategorie Challenger.
Díky úspěchu Prague Devils na regionální kvalifikaci ve Vídni má tak Česká Republika zástupce v kategorii Elite (horních 12 týmů). Do nižší kategorie Challenger postoupili také FUJ.

Svět a Evropa na národní úrovni

Každé 4 roky se koná Mistrovství světa ....
Další informace o Mistrovství Evropy je k dispozici na webu ultimatefederation.eu.

Mistrovství Evropy 2011

Jak vypadalo Mistrovství Evropy národů v roce 2011? Ve Slovinském Mariboru byli i čeští hráči.
Poslat odkaz na e-mail