spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Kamil Sielicki

Kamil Sielicki (narozen 1977) je jediným polským discgolfistou, kterého znám, ale především se stal historicky prvním reprezentantem Polska v discgolfu. Nemohl jsem si tedy nechat ujít příležitost vyzpovídat ho ještě před tím, než vyrazí na své první Mistrovství Evropy, které se letos koná od 23.8. ve francouzském Pas-de-Calais.
 
Kamile, jak dlouho už hraješ discgolf? A jak ses k němu vůbec dostal?

Jak dlouho? Bude to už nějakých sedm let (s přestávkami), teď od roku 2008, kdy jsem se přestěhoval za prací do Brna, hraju docela pravidelně.
Úplně poprvé jsem se s discgolfem setkal, když jsem rok pracoval v USA. Tam jsme na letním kempu měli discgolfový kurz, takže jsme ho hráli každý den. Začali jsme v květnu a hráli až do půlky října. Staré dobré časy...

Znáš někoho v Polsku, kdo také hraje discgolf? Případně nějaké hráče ultimate?

Na www.frisbee.pl jsem se dočetl, že v Polsku existuje malá skupinka discgolfistů, ale nikdy jsem se s nimi na kurzu nesetkal. A teď bude ještě těžší se s nimi seznámit, když žiji v Čechách.
Ale pokud vím, jsou tam minimálně tři trvalé kurzy s koši – takže kdo ví, třeba se jednou na turnaji potkáme.

Ty hraješ pravidelně českou discgolfovou ligu, máš nějaké oblíbené kurzy nebo turnaje?

Podle mě je nejlepším kurzem Pohoř – několik dlouhých jamek, ale ty v lese jsou taky velmi zajímavé a protože jsem levák, tak mi vyhovují. Ale stále musím pracovat na přesnosti.
Také mám rád pražský Vypich, je to první kurz, na kterém jsem v Čechách hrál. Je náročný, zejména když pošlete disk do křoví mezi jamkami 13 a 16.
P7170028.JPG
Jakého svého výsledku si nejvíce vážíš?
Ve Stromovce v prosinci 2009 jsem skončil čtvrtý (protože jsme byli jenom čtyři), ale nejcennější na tom bylo to, že žádný z mých disků neskončil ve vodě.
Radost mi udělalo také jedenácté místo na loňském Pohoř Open 2009.

Prozradíš nám, jaké máš oblíbené disky?

Mám rád svůj Innova T-bird, který vypadá jako duha. Občas je trochu náročné ho v trávě najít.
Pár let to byl můj jediný disk, takže jsem se s ním naučil improve my sight a trpělivosti.

A tvůj oblíbený hod?

Nejčastěji používám backhand a nedávno jsem si koupil BOSS R-PROLINE, s nímž dokážu hodit cokoliv, ale samozřejmě ještě musím dost trénovat.

S jakým cílem vyrážíš na své první Mistrovství Evropy? Těšíš se?

Jsem moc vděčný za to, že se můžu Mistrovství Evropy ve Francii účastnit.
Mám tři cíle:
  • pěkně si to užít
  • neztratit žádný z mých disků
  • pokusit se neskončit poslední
Ty už jsi stejně na několika zahraničních turnajích kromě Čech a Moravy hrál, že?
Letos jsem hrál na dvou slovenských turnajích, v Budměřicích je velmi pěkný kurz a moc jsem si ten turnaj užil. V červnu jsem byl na jednodenním turnaji v Retz/Steinbruch v Rakousku, velmi náročný kurz, většinu času vůbec nevidíte kvůli skalám a stromům koš. Příště až tam pojedu si určitě vezmu dlouhé kalhoty, abych tolik nekrvácel.

Chtěl bys, aby ti čeští discgolfisté drželi palce, až budeš hrát na ME?
Určitě bych byl moc rád za podporu Čechů, kterým budu rozhodně taky fandit – nemáš nějakou českou vlajku? Nebo bych možná mohl dostat vaše oficiální tričko, ha ha…

Autor: Dr. Úd, 20. 8. 2010
Poslat odkaz na e-mail