spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Mistrovství ČR v ultimate frisbee bude tento víkend

Jičínský tým Hairy Jet pořádá tento víkend 12. a 13. září Mistrovství České republiky (MČR) v ultimate frisbee v kategorii Mixed. O mistrovský titul se v Železnici u Jičína popere 10 týmů z celé republiky. Loňské zlato hájí Prague Devils, kteří letos na MČR posílají dva týmy. Finálovou porážku jim bude chtít oplatit další pražský tým, Žlutá Zimnice. Bronz obhajuje Pražská Sedma. O titul se ale poperou i další týmy FUJ a Terrible Monkeys z Prahy, 3SB z Českých Budějovic, písečtí Peaceegg a Velká Morava, společný tým Brna a Olomouce. Premiéru na venkovním mixovém mistrovství si odbudou hráči pořádajícího týmu. Loni čtvrtí Atruc z Plzně se letos MČR vůbec neúčastní, kvůli nedostatku vlastních hráčů.

Týmy čeká během víkendu 6-7 zápasů dlouhých 50 minut. V neděli budou zápasy o pět minut delší.

Přijeďte se podívat na to nejlepší z českého ultimate. Doporučujeme Vám zejména divácky atraktivní zápasy o umístění, které proběhnou v neděli od 13:30 (zápas o 3. místo), respektive od 15:30 (finále). V sobotu Vás kromě utkání, která budou probíhat celý den, může pobavit ukázka dogfrisbee, která je naplánována na časový úsek mezi 12:40 a 12:55.

Turnaj je součástí programu festivalu Jičín město pohádky. V pátek 11. 9. proběhnou na Matějkově cvičišti v Jičíně dvě exhibice frisbee ultimate (v 10:30 a ve 14:00 hodin). Příchozí si během celého dne budou moci frisbee i vyzkoušet.

Týmy přihlášené na venkovní MČR Mixed 2009:

(v závorce je uvedeno loňské umístění)

Prague Devils 1 (Praha) (1.)
Žlutá Zimnice (Praha) (2.)
Pražská 7 (Praha) (3.)
FUJ (Praha) (5.)
Peace Egg (Písek) (6.)
Velká Morava (Brno, Olomouc) (7.)
Terrible Monkeys (Praha) (8., Spirit of the Game)
3SB (České Budějovice) (9.)
Hairy Jet (Jičín) (*)
Prague Devils A (*)

* loni se neúčastnili

Autor: RB, 10. 9. 2009
Poslat odkaz na e-mail

Novinky - k roztřídění (2009)

    Žádné články nejsou k dispozici.