spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Zimní liga 2008

Liplop 2007

Pořadatel: Atrofované ruce
Datum: 24.-25. 11. 2007
Místo: Borský park Plzeň, spodní (modrý) kurz
Ročník: 4.

Počet hráčů: 11, opět se ukázalo, že zimní liga je jenom pro otrlé hráče a bábovky zůstaly doma! Po „nabušených“ turnajích v Liberci a Czech Open se opět jednalo spíše o rodinnou záležitost- škoda!
Párty: Exkurze po plzeňských pohostinstvích proběhla zdárně a kulturně vyžití golfisté znaveně ulehly k zaslouženému spánku. Předchozí věta se vztahuje k páteční i sobotní párty bez výjimky.
Hra: V listopadu se vždy brzy smráká, takže není možné stihnout za světla dvakrát osmnáct jamek. Hrálo se bez oběda a plán byl, že druhé kolo a nedělní finále budou mít 9 jamek (prostě 18+9+18+9). V sobotu nadržení hráči stihli o jednu jamku navíc, zato v neděli už se nikomu moc hrát nechtělo- vnikl z toho opravdu netradiční formát- 18+10+18+6.

Celkový dojem: Všichni si do sytosti zaházeli a příjemně se provětrali. Počasí nám přálo, nikdo neutopil žádný disk. Škoda, že se nám nepodařilo vyštípat ty bezdomovce, kteří nám spali v jedné jamce (vtip jen pro zasvěcené:-))


Vánoční turnaj 2007

Pořadatelé: Daniel Hokeš, Lukáš Filandr
Datum: 15.-16. 12. 2007
Místo: Stromovka, Praha
Ročník: 2.
Počet hráčů: v sobotu 8, v neděli 6

Párty: Bylo nás tak trapně málo, že jsme se v sobotu po hře Na Slamníku jenom najedli, dali si pár piv a šli jsme si každý po svém. O páteční párty nemůže být ani řeč.

Hra: Na vysoké, skoro by se dalo říci světové úrovni. Šli jsme v jedné rodinné skupině, abychom si mohli co nejvíce povídat, rozebírat taktiku, posmívat se sobě navzájem apod. Nejvíce zaujal Mark a jeho nejhorší finále v životě- náskok pěti hodů před finále dokázal během devíti jamek provařit, a nakonec o dva hody prohrál s Danym! Na těch devíti jamkách vybral snad všechna O.B., co byla cestou, k tomu přidal ne-dohazování, na které u něj nejsme zvyklí, a bylo! V sobotu se o zábavu a oživení hry starala Zdenička svým anti-discgolfovým a brzdícím projevem. Jenom je škoda, že je to holka přelétavá a dlouho nevydrží- v neděli už nepřišla. Ale stihla utopit dva disky- až bude jaro a půjde je lovit, tak Vám všem dám vědět- mohla by být sranda!

Celkový dojem: Dokonalý! Opět po roce se disky klouzali po ledě, opět se někteří hráči brodili v ledové vodě a opět zůstalo několik disků pod hladinou. Je jenom škoda, že se v pražské Stromovce během letních měsíců pohybuje tolik lidí, že je skoro nemožné tu discgolf provozovat- tenhle kurz opravdu stojí za to a je skoro škoda hrát ho jenom jednou do roka! A ti, kteří si ho nezahrají ani jednou do roka, si můžou trhat vlasy, co že to zase udělali za blbost, že dali před Vánoci přednost něčemu jinému než golfu (třeba cukroví)!!!


POHOŘ 2008

Pořadatelé: Pohořský discgolfový klub D.U.B.Hill
Datum: 2.-3. 2. 2008
Místo: Pohoř
Ročník: 4?.
Počet hráčů: 22

Párty: Na úvod musím poznamenat, že o víkendu slavila narozeniny hned trojice hráčů: Mark, Dany a Dejvído- na úvod tohoto alkoholem pověstného turnaje dobrá zápletka, ne?! V pátek, už asi v pět odpoledne, mi volal Dany: “Ahoj, kde jste? My už sedíme v Odrách v hospodě.“ Já byl v tu dobu ještě v naprostém klidu doma, protože jsem věděl, že z Plzně nebudou vyjíždět dřív než v sedm, v Praze si mě vyzvednou nejdřív v osm a na místě budeme jako již tradičně o půlnoci. Trochu jsem měl o ty kluky strach, co budou tak dlouho v té hospodě dělat. Když jsme přesně o půlnoci dorazili na místo určení, už málokdo mluvil srozumitelně! Někteří si ten den dali u piva běžnou osm a půl hodinovou šichtu! Naší základnou byl Volver bar - za barem okouzlující barmanka, na skladě spoustu pití, Slunceho vtipy o Polsku, Olšák potácející se a pouze mumlající (Mareček mumlá a hučí normálně pozn. aut.), Lukáš pospávající- z pozorování vyplynulo, že během večera vystřídal několik oblíbených hospodských poloh včetně Hvězdáře a Střelce. Prostě taková běžná discgolfová párty. Nebudu rozmazávat do kolika ji (tu párty, ne tu barmanku) někteří výše jmenovaní táhli, ale to, že druhý den nedorazili včas (kdyby jenom včas!) na kurz, bylo velkou výstrahou všem ostatním pro příště a (nebojím se to říci) velkou skvrnou na české sportovní scéně! Když je výhoz v půl desáté, tak opravdu nemůžete přijít na kurz ve dvě odpoledne, chlapci!!! K sobotní párty jsme už přistoupili rozumněji. Po pozdním obědě v „Dělnáku“ jsme se po páté rozešli do našich přechodných domovů s cílem odpočinou si (něco jako odpolední klid na škole v přírodě), s tím, že sraz je v osm ve Volveru, a kdo přijde pozdě je č***k a platí všem panáky. Naše skupinka, která spala u Víti, stihla například shlédnout film Světáci. Dejvído říkal něco o spoustě chlastu, co přivezl na oslavu svých narozenin, když odcházel s ostatními odpočívat k Michalovi, ale co během odpoledního klidu dělali ostatní skupiny, na to jsem se raději neptal. Večer ve Volveru se poté ubíral podobným směrem jako předcházející noc, ale přeci jen s uvážlivějším přístupem (i když polofiktivní postava „přítel Lobotom“ by možná mohla něco o průběhu noci vyprávět). V každém případě- v neděli přišli na kurz všichni včas.

Hra: Podobná tomu, na co jsme na českých discgolfových kolbištích zvyklí (samá nuda :-)), ale je pravda, že výkonnost „nováčků“ se neustále zvyšuje, a tím se startovní pole čím dál tím více vyrovnává. Na Pohoři nešlo ani tak o to, že místní mladí hráči (kterých bylo již tradičně hodně) hrají jen a pouze na domácím kurzu, takže ho mají „solidně nadřenej“ a už dokážou promluvit do pořadí na čelních příčkách, ale i všichni ostatní začínají „starým strukturám“ šlapat na paty. A ještě jednu zajímavost měl turnaj na Pohoři: zúčastnil se ho nejmladší hráč v historii českého discgolfu- teprve osmiletý Petr Sedláček, Kristýny syn. Statečně obešel a odehrál obě kola, což je v jeho věku opravdu úctyhodné a musím říct, že mu disky lítali opravdu slušně. Co se týká výsledků, tak opět zvítězil Mark Trubl (už brzy odletí pozn. aut.) před Dodem a Marťákem. V ženách vyhrála Kristýna Fojtíková před Vendulkou Skalkovou a Zdeňkou Koskovou.

Celkový dojem: Namáhavé, ale uspokojující. A v létě si prý zahrajeme na úplně novém kurzu!
Autor: Jiří Blahout, 29. 5. 2008
Poslat odkaz na e-mail