spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Eighty Eight

Listopadová První hala se stala pro nový tým Eighty Eight nelehkou první zkušeností s frisbee ultimate. Skauti z Prahy 8 se ale velké výzvě postavili čelem. V minirozhovoru pro frisbee.cz nám odpověděli nejen na otázku, co vedlo k turnajovému názvu, který evokuje příslušnost k radikální menšině.

Na vznik nového týmu v Praze jsme se zeptali Martina Daňka - Bowmana.

Vznik nového týmu je většinou iniciován nějakým zkušeným hráčem, který  přijde do nového prostředí. Ve vašem případě to ale je jinak. Jak došlo k  tomu, že parta přátel začal hrát frisbee ultimate?
Naše "parta přátel" má kořeny v jednom pražském skautském oddíle, kde jsme se i poprvé k frisbee ultimate dostali. Už je to pár let zpátky. Poslední dva roky nás ultimate začalo opravdu dost bavit, ale k tomu, aby nás bylo dost, jsme se dostali velmi zřídka, většinou jenom náhodou na nějaké akci.
Před dvěmi měsíci jsme si ale řekli, že si prostě půjdeme zahrát a jako motivaci jsme si dali, že když to bude vypadat rozumně, tak si založíme tým.

Turnaj "První hala" byl pro vás prvním turnajem, jak velký to byl šok?
Asi jak pro koho, jelikož jsem kovaný optimista, myslel jsem si, že bychom nemuseli být poslední, a že si zahrajeme pár vyrovnaných zápasů.
Inu házet (backhandy) umíme dobře a běhat taky. Jenže když jsem uviděl první zápas, došlo mi, že tyhle dvě věci k úspěchu rozhodně stačit nebudou. Takže ano, byl to pro mě šok.
Ostatní většinou nesdíleli mé optimistické ambice a nikdo se na místě neotočil a neodešel, tak si myslím, že to až tak velký šok nebyl.

Scházíte se/plánujete se scházet na tréninky pravidelně?
Plánujeme je správné slovo. Zatím je to tak z týdne na týden, ale po tom, co venku nebude počasí na trénování, budeme muset najít jinou alternativu, tělocvičnu, a to už nebude moci být náhodné. Problémem je, že jsme začali uprostřed školního roku, eventuelně semestru, takže spousta lidí už má rozvrhnuté aktivity a jen velmi obtížně se hledá společný termín.

Proč právě 88 (název, se kterým hrál tým na turnaji)?
Jojo, problém se jménem.... Tuto otázku nám na turnaji položil každý tým, asi je to tím, že moc na nácky nevypadáme, abychom s dávali takovéhle jméno. Číslo našeho skautského oddílu je už pěkných pár desítek let 88. Na dresech, které měly dorazit do turnaje (nakonec nedorazily), jsme tudíž měli mít číslo 88. Tak jsme řešili problém, co s tím.
Nakonec jsme se rozhodli, že naše jméno bude ,,Eighty Eight" a plánovaná zkratka EE. Bohužel jsem na zkratku zapomněl organizátory upozornit, takže všude bylo 88. Co se jménem dál, jsme se úplně nerozhodli a budeme to zvažovat.

Na turnaji jste hráli klasický stack - lajnu, jak jste k taktice přišli?
Že jsme na turnaji hráli lajnu není úplně přesné. Hráli jsme ji až poslední, pátý, zápas. Po čtvrtém prohraném zápase 1:13 s týmem Atruc si s námi sedl jejich kapitán s tím, že pokud chceme, tak nám vysvětlí, jaké jsou a jak fungují strategie ve frisbee. Za to mu tímto moc děkujeme. Takže pár minut před posledním zápasem jsme si řekli, že přestaneme "zmateně pobíhat po hřišti" a vyzkoušíme tuto strategii. Hned v prvních minutách bylo vidět, že to bylo dobré rozhodnutí a pozitivně se to projevilo na výsledku.

Odpovídal Martin Daněk - Bowman, ptal se Jiří Voseček - Kačer.

Autor: Jiří Voseček, 8. 12. 2009
Poslat odkaz na e-mail

Týmové profily (2009)