EUCR-E open a women: do evropského finále postupují tři české týmy

Kde: Vídeň
Pořadatel: thebigEZ, BOX
Kategorie: Open, Women
Startovné: 160 €/tým, 17 €/hráč (open)

I přes přemístění turnaje do Vídně panovalo i na letošním EUCR-E balkánsky horké počasí místy zpestřené silným větrem a v neděli také pořádným slejvákem a bouřkou. V kategorii Open se hrálo stejným systémem, jako loni v Mariboru. Tedy dvě základní skupiny odehrané v pátek a v sobotu, v neděli pak zápasy o nasazení do finálového turnaje + baráž čtvrtého týmu s pátým.

Open

Mezi horní čtyři týmy, které v neděli čekalo semifinále + finále/zápas o 3. místo, se dostaly hned dva české a to shodně ze druhých míst své skupiny. Prague Devils však lépe zvládli semifinále proti thebigEZ a účast ve Franfurktu tak měli jistou. Terrible Monkeys v universe pointu prohráli s FWD>>, poté o několik bodů opět prohráli s thebigEZ a čekala je (stejně jako loni v Mariboru) baráž.

Letos v ní narazili na třetí český tým, opakovalo se finále z předešlého týdne. Tam se potvrdilo, že více sil má ten, kdo postupuje zezdola, a Fujové jednoznačně vyhráli 15:5.

Prague Devils, po vyhroceném finále především ze strany rakouského soupeře, si ve frankfurtském evropském finále zahrají v kategorii Elite (loni se jim podařilo se do ní probojovat na místě, letos do ní jdou díky prvnímu místu rovnou).

Women

Ženskou kategorii jednoznačně ovládly Rakušanky Box, které všechny své zápasy ukončily nasázenými 15 body. Zápas o druhý postupový spot byl o něco zajímavější. Potkaly se v něm jediní dva středoevropští zástupci letošního Mistrovství světa klubů v ženské kategorii - Prague Devils a Slovenky LayD's. Tyto dva týmy na sebe narazily již ráno v semifinále, to vyhrály LayD's 13:11. Na potvrzení vítězství v klíčové baráži už jim asi ale nezbyly po finále síly. PD se tak radovaly z vítězství 15:12 a postupu!

Druhý český zástupce, Hot Beaches, skončil stejně jako loni poslední s jediným vyhraným zápasem (ještě ve skupině s Whatever). Alespoň si z turnaje odvážejí disky za vyhraného spirita.

Mixed

Východní EUCR v mixové kategorii se bude konat na konci srpna ve Wroclavi, hrát se bude o dvě postupová místa do Frankfurtu.