spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Finále CEL 2008

Finále letošního CELu se konalo v Rakouském St.Peter/Au. Z ČR jsme tam jeli my (Prague Devils), FUJ za open a HBčka za ženský. Open byl rozdělen do dvou skupin po pěti, první dva týmy z každé skupiny hrály o 1-4té místo, vítěz zápasu třetích obsadil 5-té a poražený hrál s vítězem zápasu čtvrtých o šesté místo (poslední postupové do EUCR v Norimberku).

My, jako vítěz z Trnavy, jsme byli nasazeni do "lehčí" skupiny s Dji Sam Soe (vyhráli rakouské mistrovství), Mentálama, 2EZ a FUJema. Zápasy proti 2EZ a MD jsme "lehce" vyhráli. "Lehce" znamená, že to soupeřům po spoustě běhání někdy spadlo na zem a my jsme dali bod. Zápas proti DSS nezačal dobře, prohrávali jsme pořád o bod, dva a až na konci jsme dotáhli. Za stavu 11:10 pro DSS dropnul Tomášek dlouhou v zóně a symbolicky tak uzavřel útočnou snahu našeho týmu v tomto zápase plném osobních chyb (tolik si jich fakt napamatuju). DSSoe se dostali před naší zónu a skórovali overem do souboje, ale tohle prostě oni umí. Bylo jasné, že v prvním nedělním zápase musíme porazit FUJe, abychom měli jistotu postupu do Norimberku.        Zápas jsme začali v tempu a po laciných záhozech FUJ jsme vedli 3:0, posléze 9:5. Potom ale začal náš útok váznout a výsledkem bylo snížení na 13:10, posléze 14:13. V posledním bodě dal Kačer riskantní break na Tomáška, ten hned na to brejknul zpátky na Kačera a vítězství bylo naše. Do semifinále proti nám šli rakouští mladíci  Flugsaurier a hned od začátku strhli vedení na svou stranu. Nám se asi zdálo, že když je jich míň tak musíme vyhrát z principu, ale opak byl pravdou. Mladíci hráli chytře a moc se v útoku nenaběhali, v obraně hráli něco jako Clam a my jim často dali disk zadarmo. Až na konci poločasu se nám podařilo stáhnout náskok na jeden bod. Po poločase už jsme ale dávali body jen my a vyhráli 12:8. Na druhém hřišti se odehrávalo drama v podání BigEz a DSS. BigEz vyhráli poločas 9:7, potom vedli DSS 14:11, ale BigEz zabrali a srovnali na 14:14. V posledním bodě zahodili DSS banán do zóny, ale BigEz poslali k zemi snad první přihrávku a DSS napodruhé nezaváhali a vyhráli 15:14. To jsme ještě netušili, co nás čeká ve finále.

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Opakovaly se chyby z prvního zápasu a DSS nám utekli na 9:3. Nebyli jsme schopni pokrýt jejich dlouhé a oni toho dokázali naplno využít. Změnili jsme na pár bodů obranu na zónu a i když proti ní dokázali skórovat, změna rytmu jim tolik nevyhovovala a my snížili z 4:10 na 8:10. To už jsme hráli osobku a začali mít navrch i proto, že DSSoe začali hrát až příliš bojácně a na jistotu. Stáhli jsme na 10:13, 12:13 a mohli srovnat, ale nepovedlo se a DSS dali bod na 14:12. Skórovali jsme dlouhou na Kawu – 13:14. Další bod jsme ubránili, někdo hodil dlouhou na Ondru, ale ten nepřečetl v zóně disk a turnover byl na světě. Blonďák z DSS chtěl rozehrát hned, i když v zóně nikoho neměl, a vítr mu sebral přihrávku na volného spoluhráče, kterou Héřa chytá v zóně – CALLAHAN!  Rozhoduje tak poslední bod. Jsme na tom líp fyzicky a šlapeme. Ubráníme u naší zóny, ztrácíme před jejich zónou, ubráníme znovu a znovu zahazujeme. DSS zkouší dlouhou, tu ale těsně pokryjeme a dostáváme se před zónu, kde Tomášek hází na volného Jerryho. Vyhráváme poprvé CEL. Emoce se z nás valí, DSSoe tomu nemohou uvěřit.

Co dodat závěrem? FUJ obsadili 5té místo, HB skončili třetí, cestou domů mě Kačer vysadil na táboře, takže jsem si ještě týden lebedil :). Snad sem někdo z HB nebo FUJ něco napíše abyste nemuseli pořád číst ty bláboly jak jsou Pdčka nej ...

frankie

Výsledková listina na webu turnaje.

Čtěte stručnou zprávu o turnaji na frisbee.cz
.

Autor: Frankie PD, 29. 7. 2008
Poslat odkaz na e-mail