spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Fun Factory for Frisbee – tři v jednom

První červnový víkend se v Blšanech uskuteční akce, která zatím v Evropě nemá obdoby. Hráči tří různých sportů s disky - ultimate, dogfrisbee a discgolf - se poprvé sjedou závodit na jedno místo ve stejnou dobu. Zároveň ale budou mít dostatek času a prostoru na seznámení s ostatními účastníky a jejich frisbee disciplínou. 

Proč?

Hlavním účelem této soutěže je nastartovat sérii závodů, které se budou konat každý rok a budou postupně růst jak počtem účastníků, tak především kvalitou zúčastněných týmů z ČR i ze zahraničí. V ultimate frisbee jsou letos přihlášené již tři reprezentační týmy, které mají turnaj jako přípravu na EUC 2011, a dogfrisbee, které budou posuzovat tři zahraniční rozhodčí, je zařazeno do českého poháru DCDDC 2011. Hráči i návštěvníci tak mají už tento rok šanci vidět kvalitní frisbee. V neposlední řadě by akce měla sloužit i jako prezentace pro potenciální partnery a sponzory, již zde mohou vidět sporty, které uvítají spolupráci s nimi.

Kdy a kde?

Akce se koná 4. - 5. června ve sportovním areálu FC Blšany. Jedná se o moderní areál bývalého prvoligového týmu, který nabízí sedm fotbalových hřišť a ubytování ve stanovém městečku nebo v hotelu přímo v areálu. Těsně s areálem sousedí jezero, které ocení především hráči dogfrisbee kvůli možnosti osvěžení svých psů. Okolí areálu umožnilo vytvořit atraktivní kurs pro discgolf - jeden z košů je například umístěn na bývalém vojenském bunkru.

Co navíc?

V sobotu večer se uskuteční zápas pickupového týmu hráčů ultimate proti pickupovému týmu hráčů dogfrisbee podle speciálně upravených, prozatím tajných, pravidel. :-) Poté vypukne společná párty s pivním závodem pro všechny.

Během celého víkendu bude probíhat doprovodný program pro hráče i návštěvníky, vystoupení tanečnice se psy Aleny Smolíkové, finalistky Talentmanie 2010, a tombola, jejíž výtěžek poputuje na útulek pro psy.

Webové stránky akce jsou http://fff-frisbee.webnode.cz/. Ještě je čas pro registraci na všechny tři sporty, takže se těšíme na další zájemce. Stejně tak uvítáme diváky a fanoušky, kteří si víkend s létajícími talíři jistě užijí stejně jako závodníci.

galerie FFFF

ffff100px
ultimate1
logo
DSC_7890
DSC_3632
dixi
disc_golf
ala

Autor: FFFF, 28. 4. 2011
Poslat odkaz na e-mail