spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR 2013: PD a ŽZ opět vyhráli, letos klasicky

Kdy: 23. 2. - 24. 2. 2013
Kde: Brno
Pořadatel: UFB o.s., Mosquito Attack
Kategorie: Open, Women
Startovné: 2400 Kč/tým 1. liga; 1800 kč/tým 2. liga

Pod článkem najdete anketu o snídaňových balíčcích, napište svůj názor!

Women

V ženské kategorii přibyl od loňska jeden účastník, celkově se v Brně sešlo pro systém ideálních 13 týmů. Hrálo se v jedné čtyřčlenné a třech tříčlenných skupinách. Ty vyhrály Prague Devils, Velká Morava, Pražská 7 a FUJ A. V nejzajímavějším čtvrtfinále se potkala Morava se Zimnicí. Stav byl do půlky času vyrovnaný, druhou půlku ovládla Zimnice a jednoho s favoritů turnaje poslala do skupiny o 5. - 8. místo. Následně se jí podařilo v semifinále oplatit loňskou porážku PD a ve finále vyhrát nad Pražskou 7, po roce se tedy vrátila na ženský halový trůn. PD braly třetí místo po těsné výhře nad FUJ A.

Propad zaznamenaly loňské finalistky, Terrible Monkeys, když jim ani spojení s Figurkami slonů nepomohlo k lepšímu než desátému místu. Poprvé se v ženské kategorii objevily holky Chupacabras spojené s Mosquito Attack. 3SB postavily vlastní tým.

1. liga open

Jediným týmem, který měl v první lize dva týmy, byla stejně jako v mixu Žlutá zimnice a Prague Devils tak měli to štěstí, že si se Zimnicí v průběhu turnaje zahráli rovnou čtyřikrát. Nijak je to nerozhodilo a ze všech soubojů (včetně finále s ŽZ A) vyšli vítězně. Do vítězného konce se jim podařilo dotáhnout i napínavé semifinále s PeaceEggem.

PeaceEgg bral již popáté v řadě z halového openového mistrovství medaili, v zápase o třetí místo porazil Pražskou 7. Béčko Žluté zimnice si pátým místem zajistilo účast v první lize i na příští rok.

2. liga Open

Tak jako proběhl první finálový turnaj 2. ligy kategori Mix v Plzni, tak se i poprvé sjeli účastníci 2. ligy kategorie Open na premiérový souboj i titul mistra 2. ligy. Díky obětavé práci organizátorů si můžete stáhnout kompletní přehled asistencí a bodů pro týmy a hráče.


V brněnské hale TJ Tesla na Halasově náměstí si ve dvou skupinách zahrálo 9 týmů. Již skupinové souboje daly znát, že soutěž nemá jasného favorita. Velký počet výsledků skončil nejtěsnějším možným rozdílem získaným v posledním bodě. Čtvrtfinále se odehrála ještě v sobotu v podvečer a vyrovnané souboje pokračovaly nadále. Neporažený vítěz skupiny A, pražský tým TREE, si jen s velkými obtížemi vystřílel postup do semifinále přes perfektně hrající organizátory - Mosquito Attack. Vítěz skupiny B, Terrible Monkeys, prohrával již 3:7 s Kulatou šachovnicí, ale opice ještě dokázaly zápas zvrátit a v posledním bodě si vzali postup do semifinále. Neméně vyrovnané byly i souboje druhých a třetích týmů ve skupině. Frkot podlehl PD B, FUJ byli zaskočeni Chupacabras.

Nedělní semifinále přinesl souboj TM vs. Chupacabras, ve kterém favorizované opice předvedly svůj čtvtfinálový výkon v navlas stejném scénáři. Chupacabras, stejně jako KŠ, nedokázali svůj náskok udržet a Monkeys si vydřeli postup k boji o první místo. TREE si poměrně s jistotou poradili s PD B. Titul mistra 2. ligy po finálovém souboji nakonec patří TREE, zápas rozhodl především stav, kdy v šesti hrající Monkeys nedokázali vzdorovat dostatečně početně vybaveným TREE, kteří tak díky vysokému nasazení a zodpovědné hře prošli druhou ligou bez ztráty a v příští sezoně je při stejně kvalitní hře čeká účast v 1. lize.

Vícestupňová soutěž ČALDu dává právo na účast v kvalifikaci o vyšší soutěž vždy sedmi nejlepším týmům z nejnižší soutěže a pěti nejhorším z vyšší. Jinými slovy, zápas o sedmé místo mezi domácími Mosuito Attack a pětičlennou Kulatou šachovnicí měl zajímavější náboj, než by se na první pohled mohlo zdát. KŠ si v polovině zápasu odskočila na rozdíl dvou bodů, který už dokázala doslova donést až do konce utkání a výhrou 9:7 si zajistila právo na kvalifikaci o 1. ligu v případě, že se do Open soutěže přihlásí nejvíce 26 týmů.

Bez zajímavosti není, že týmy na prvním až osmém místě ve druhé lize měly minimální výkonnostní rozdíly, kdy každý měl alespoň v jednom zápase velice namále. Kvalifikace pro příští halovou sezonu kategorie Open tak slibuje zajímavou podívanou v boji o 5 postupových míst.

2.liga Open, vítězní TREE

Výsledky

Kategorie Open 1. liga

 1. Prague Devils (Praha)
 2. Žlutá zimnice A (Praha)
 3. PeaceEgg (Písek)
 4. Pražská 7 (Praha)
 5. Žlutá zimnice B (Praha)
 6. TIOS
 7. Figurky slonů (Říčany u Prahy)
 8. Atruc (Plzeň)
 9. Velká Morava (Brno, Olomouc)
 10. 3SB (České Budějovice)

Spirit: Velká Morava

Kategorie Open, 2. liga

 1. TREE (Praha)
 2. Terrible Monkeys (Praha)
 3. Chupacabras (Žďár nad Sázavou)
 4. Prague Devils B (Praha)
 5. FUJ A (Praha)
 6. Frkot (Plomouc)
 7. Kulatá šachovnice (Hradec Králové)
 8. Mosquito Attack (Brno)
 9. Pražská 7 B (Praha)
Spirit: Frkot
 

Kategorie Women

 1. Žlutá zimnice (Praha)
 2. Pražská 7 (Praha)
 3. Prague Devils (Praha)
 4. FUJ A (Praha)
 5. Velká Morava (Morava)
 6. FUJ B (Praha)
 7. Východní blok (Hradec Králové, Slatiňany)
 8. PeaceEgg (Písek)
 9. 3SB (České Budějovice)
 10. Terrible Monkeys (Praha)
 11. Las Chupasquitas
  Las Chupasquitas (Žďár nad Sázavou, Brno)
 12. Prague Devils B (Praha)
 13. Atruc (Plzeň)

Spirit: FUJ A

Letos zvolili organizátoři rozdílný způsob snídaní - rozdávání balíčků pro tým dle počtu lidí. Vyjádřete se ke zvolenému způsobu, ideálně také komentářem pod článkem.

Autor: Redakce, 25. 2. 2013
Poslat odkaz na e-mail