Jak jsem si (ne)zahrála v Norimberku

Letos jsem se vydala poprvé s Hot Beaches do Norimberka. Těšila jsem se dost, protože jsem slyšela, že jsou tam pěkná hřiště, dobrá véča a budou tam dobré týmy. Navíc pro náš tým to byl čistě přípravný turnaj na XEUCF v Londýně. Na rozdíl od Silence měly tedy HB jisté, že ať skončí jakkoli, neovlivní to jejich nasazení na zářijovém mistrovství.

Přes veškeré těšení mě ale v pátek večer bacil nějaký bacil a nakonec se ze mě stal „nosič vody“, počítačka skóre a zapisovatelka průběhu zápasů, pokud jsem teda nezapomínala zapisovat.
   Hry byly stanoveny na 75 minut nebo do 15 bodů (cap 2). Týmy měly za úkol si hlídat čas a počítat skóre, což byl trochu opruz, i když to se s velkým počtem hráčů dalo asi docela zvládnout.

První zápas HB sehrály s Jinx, které byly posíleny o Evu z FriskyBees. Naštěstí na začátku zafungovala zóna, jak kuřecí, tak 3:3:1 a týmu se povedlo dostat do nadějného vedení 10:4. V tu chvíli začal nejmenovaný hráč Silence sýčkovat a tvrdit něco o vlnovém ženském ultimate (pro vysvětlení vedete 10:3, nakonec prohrajete 10:11). V dalším bodě HB ztratily disk a Jinx skórovaly, následovala podobná situace a bod Jinx do zavřené. v dalších bodech protihráčky nasadily zónu, Beaches zahazují, Jinx zahazují, Beaches zahazují podruhé a stav je rázem 10:7. HB dávají bod, následuje bod soupeře a stav je 11:8. Holky se vzpamatovaly a proměňují svůj útok na 12:8. Jinx stahují na 12:9 v dalších bodech až na 12:11 pro HB. S koncem času se stanovuje cap 2 a hraje se do 14.  Týmy se střídají ve skórování a za stavu 13:12 pro HB hází Jájes dlouhou na Katy, všem zatrnulo, stáhly se půlky, ale Hot Beaches nakonec vítězí 14:12.

V dalším zápase se náš tým utkal s nizozemskými Primavera Olandese,  na začátku HB prokázují svou převahu a za stavu 8:4 si berou poločas. Poločas holky asi trochu ukolébal, protože následuje mocný comeback soupeřek, které předvádějí přesně to, co my před poločasem – tzn. skórování čtyř bodů v řadě. Stav je rázem 8:8. HB se ale byly schopné vzpamatovat a utrhnout na 15:9 a tímto skóre zvítězit.

V posledním sobotním zápase se HB setkávají s britskými Leeds Leeds Leeds (s týmem, který na loňském finále evropské ligy v Paříži porazil Hot Beaches v boji o 3.místo o jediný bod - pozn. redakce). Tento zápas byl docela úrodný na různé hlášky, mezi nimiž kralují dvě. Za prvé to byl dropnutý výhoz hráčkou Leedsu, která ovšem tento drop contestovala a došlo tedy k novému poolu. Druhým byla hláška hráčky Leedsu, které Ája ubránila disk, hráčka se na něj následně pověsila a tvrdila, že byla u disku první. Naštěstí britské spoluhráčky projevily svůj spirit a potvrdily, že disk měla první Ája. Teď k samotné hře, HB na začátku asi neprospěla delší pauza mezi zápasy a trochu jim utekl začátek, protože Leeds se dostaly do vedení 0:4. Následně HB nasadily FM s poučem a srovnaly na 6:6. Leeds si sebraly poločas za stavu 7:8. Poločas Beaches vyhodil z tempa a rázem prohrávaly 8:11. Po skončení času bylo skóre 8:12 pro Leeds a hrálo se do 14. Leeds neponechaly nic náhodě a zkušeně zvítězily 9:14.

Po posledním zápase se holky začaly těšit na večeři, nicméně netušily, že večer skrývá pár překvapení. Za prvé Jana (TwinJ) zjistila, že zatímco se potila na hřišti, nějaký dobrodinec se rozhodl, že zkontroluje obsah její peněženky a české bankovky se mu natolik zalíbily, že si je neváhal vypůjčit a tím Janě zařídit nejdražší turnaj ve střední Evropě. Později se zjistilo, že dobrodincovi se nelíbily jen Janiny české koruny, ale i Davidovy eura, neidentifikovaná měna z peněženky jednoho dánského hráče a dokonce i slovenské koruny. Kdyby si navíc Jana objednala véču v místní hospodě na hřišti, zkazila by si večer asi úplně, protože kuřecí sóté bylo dost nepopsatelné a na talíři kralovala neslaná brkaše z pytlíku. Jediná Jájes se těšila, že vychytala výběr, když si dala guláš, to ale netušila, že guláš v něměckém podání obsahuje především houby a skoro žádnou omáčku. Po tomhle večeřovém fiasku se většina hráček a hráčů dorazila něčím ze svých zásob či blízkého kebabu nebo BurgerKinga a spláchla to nějakým tím českým pivkem či vínem. Celkově se šlo brzo spát.

Ráno totiž čekaly HB německé Woodchicas. Přestože večer se nepařilo, rozjezd týmu byl trochu pomalejší a útok nebyl tak jistý, jak by si holky asi přály a rázem skóre ukazovalo 0:3. Potom holky stáhly na 1:3, ale Woodchicas si držely hlavně svoje body a nenechaly si je sebrat, takže poločas byl jejich za stavu 5:8. Po poločase následovaly body plné turnoverů a po skončení času bylo skóre 8:13 pro Woodchicas. Hra do 15 už nepřinesla žádné překvapení a Woodchicas porazily HB 9:15.

Posledními soupeřkami byly Dánky pojmenované jednoduše Copenhagen. Soupeřky na začátku zabraly a rázem byl stav pro HB ne úplně příznvý 0:3. Holky ale zabraly a najednou je to 1:3, následuje další mohutný tlak a vedení HB 7:5. Dánky se rozhodly pro zónu, která českému týmu vůbec nesedla a skóre je vyrovnáno 7:7 a začíná boj o poločas. HB útočí do zóny, bohužel neklapl chyt a Copenhagen skoro krade poločas, situaci zachrání Tina svojí obranou před zónou soupeřek. Potom letí kratší a nízký disk na Zuz, která hází rybu a chytá disk. Bohužel ale nevychází hod na Leu do zóny a Copenhagen získává poločas. Po poločase Dánky sebraly Češkám bod a v dalším bodě dojde k záhozům na obou stranách. Pět minut před koncem HB ztrácejí 2 body (8:10). Stav minutu před koncem je 9:10. Po skončení času je stav 10:10 a hraje se tedy do 12.
10:11 pro Copenhagen, Lea srovnává dlouhým hodem na Zuz 11:11. Poslední bod si Copenhagen bohužel podržel až do konce a vítězí. Konečné skóre HB : Copenhagen 11:12.

Na HB čeká už jen sprcha a cesta dom, načež některé posádky zjišťují, že v sobotu neřádila jen černá ruka neznámého zloděje, ale i černá ruka policajtská, která zasunula za stěrače některých vozů nepěkné lístečky, které požadovaly úhradu 15 eur za stání na zákazu zastavení, kterého jsme si tedy při parkování fakt nevšimly. Po dohodě s jednou německou hráčkou, která slíbila, že peníze převede na účet policie, už můžeme vyrazit dom a doufat, že v Londýně půjde HB hra ještě trochu líp a že pověstná anglická kuchyně nebude horší než ta norimberská. :)