spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.discgolfovehriste.cz
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

První hala 2011

Kdy: 26. - 27. 11. 2010
Kde: hala Juliska, Praha
Pořadatel: Prague Devils
Kategorie: sobota - open, neděle - women
Startovné: 1700 (open), 1500 (women)

Sobota - open

2 skupiny po 5 týmech (A - Prague Devils, FUJ, Terrible Monkeys, Figurky slonů, Pražská 7; B - Velká Morava, PeaceEgg, Žlutá Zimnice, TIOS, Atruc) nabídly velice vyrovnané boje. Velký počet zápasů skončil jednobodovým rozdílem, kdy o vítězi zápasu či dokonce celé skupiny rozhodoval poslední bod. Hala ČVUT Pod Juliskou sledovala vypjaté boje již od 8 hodin ráno až do deseti hodin večer. Délka jednoho zápasu ve skupině 25 minut, 5 minut vždy pauza na rozházení.

V ranní skupině se vytvořil trochu nečekaný trojúhelník. Nejprve malé překvapení turnaje: tým Figurek slonů dokázal otočit téměř prohraný zápas s Terrible Monkeys a vyhrál 10:9. Monkeys ale našli odpověď v zápase s Prague Devils a dokázali nepříznivý vývoj na konci obrátit ve svůj prospěch (taktéž 10:9). Trojúhelník dokončili Prague Devils výhrou 10:6 nad Figurkami slonů. S kartami mohli ještě zamíchat FUJové, kteří ale s houževnatě hrajícími Figurkami slonů dokázali držet krok pouze do stavu 1:1 a prohráli vysoko 12:7. Skupinu tedy s nejlepším skóre vyhráli PD, druzí TM, třetí FS. 4. místo patřilo FUJ a páté Pražské 7.

V odpolední skupině nebyla situace o nic jednodušší. Klíčovým zápasem o prvenství ve skupině se stalo utkání mezi Pískem a Žlutou zimnicí, které nakonec skončilo nejtěsnějším možným rozdílem 7:6 pro PeaceEgg. Ten ale až do konce skupiny neměl nic jistého, o prvenství mohl přijít v zápase s Atrucem (9:8). Ze zamotaných výsledků tedy nakonec nejlépe vyšel PeaceEgg a druhá Žlutá zimnice. 3. místo patřilo Velké Moravě. Vzájemný zápas TIOS vs. Atruc (11:8) určil i poslední dvě příčky.

Po dohrání skupin a návratu dopoledních týmů na Julisku následovaly zápasy o umístění o délce 40 minut. Velmi vyrovnaný zápas předvedli FUJové se "strejdy" TIOS, poslední bod nakonec rozhodoval také v utkání o 3. místo (16:15 pro TM). Finále vévodil od počátku pořadatelský tým Prague Devils. Kluci z Písku ještě dokázali souboj o první místo zdramatizovat a stáhli na rozdíl svou bodů, na víc ale nebyl čas a skóre 13:11 určilo vítěze letošního prvního open turnaje.

Konečné pořadí:

 1. Prague Devils (Praha)
 2. PeaceEgg (Písek)
 3. Terrible Monkeys (Praha)
 4. Žlutá zimnice (Praha)
 5. Figurky slonů (Říčany u Prahy)
 6. Velká Morava (Brno, Olomouc)
 7. FUJ (Praha)
 8. TIOS (Praha)
 9. Atruc (Plzeň)
 10. Pražská 7 (Praha)
Spirit of the Game: TIOS

Neděle - women

V ženské kategorii se střetlo osm týmů ve dvou skupinách. V první (ŽZ, PD, VM, PE) dost jasně kralovala Zimnice a o druhé postupové místo do semifinále se popraly Prague Devils s Velkou Moravou. Zvítězil celek z Moravy. Ve druhé skupině bylo po prvních dvou zápasech zřejmé, kdo půjde nahoru (TM, FUJ) a kdo dolů (P7, A/T). Ani jeden z týmů nechtěl skončit v tabulce druhý, protože to znamenalo semifinále se Zimnicí. V přímém souboji o první místo pak bylo vidět několik zvratů. FUJ vstoupily do zápasu stavem 3:0, pak si ovšem nechaly dát pět bodů a když už vše vypadalo ztraceně, dokázaly se vrátit zpět a zápas otočit opět na svou stranu. V semifinále pak dle očekávání zvítězila Žlutá zimnice a FUJ porazily Velkou Moravu. V zápase o třetí místo Monkeys dopustily další drama, když nechaly ve skoro vyhraném zápase na poslední chvíli Moravu srovnat a rozhodovalo se dávno po skončení času stylem "kdo dá bod vyhrál". Žádné drama se naopak nekonalo ve finále, kde Žlutá zimnice porazila FUJ 20:6.

Konečné pořadí
:
 1. Žlutá zimnice
 2. FUJ
 3. Terrible Monkeys
 4. Velká Morava
 5. Prague Devils
 6. PeaceEgg
 7. Pražská 7
 8. Atruc+Tree
Spirit of the Game: PeaceEgg

Autor: Kačer, Míša
Publikováno: 29. 11. 2011

Související


Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu
comments powered by Disqus
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Související

Nejnovější články

Ze zahraničí | 21. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PDf

WUCC 2014 z pohledu PDf

Když se vám podaří vyhrát mistrovství ČR, je to dobrý. Když ho rok na to vyhrajete znova, je to paráda. Když se navíc díky tomu kvalifikujete na Mistrovství světa, je to pohádka.
Ze zahraničí | 20. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PD open

WUCC 2014 z pohledu PD open

Tak trochu propadák. Tak by se asi nejvýstižněji dalo popsat vystoupení open týmu Prague devils na klubovém mistrovství světa. Nejde však o jednorázovou krizi vítězů regionu, ale o reálné postavení jihovýchodní Evropy ve světě.
Zprávy | 1. 8. 2014
WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

PD kluci zaváhali, holky to za ně zatáhly. FUJ napínali. Turnaj skončil, v openu se opakovalo finále z roku 2010, v ženách se raduje Seattle Riot. Více v článku.
Webový portál sponzoruje Animáto - dodavatel redakčního systému zajimave produkty Hotel Lednice Rodinné domy na klíč

© 2008 www.frisbee.cz, RSS zdroje RSS zdroje
Redakce: past.redakce@gmail.com