spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

AtruCup 2011, Hard&Heavy

Kdy: 2.7. - 3. 7. 2011
Kde: Losiná u Plzně
Pořadatel: Atruc
Kategorie: Soft Mix
Startovné: 3000 Kč/tým, 180 kč/hráč

AtruCup 2011 - Satan Úd (foto Me2d PD)
Sluníčko svítí, ptáčkové zpívají, talíř si létá, támhle se někdo koupe. Typický obrázek hodný AtruCupu byl letos silně narušen. Snad trest za to, že všechny jarní turnaje proběhly za krásného počasí.

I přes turnaj v Mariboru se do Losiné u Plzně na devátý ročník AtruCupu sjelo 10 týmů v mixových sestavách. Páteční dešťový mrak nad Plzní nám příjemně pokropil hřiště, aby během noci zmizel a zůstal jen vítr a s ním zónová obrana.

Sobotní Hard vítr

V první skupině (Trouble Band, 3SB, Pražská 7, Chlupatá žába, Atruc) ovládl hru juniorský Trouble Band (v open sestavě pro juniorské ME v srpnu) s vysokými výhrami, druhé postupové místo do semifinále patřilo 3SB.
Ve druhé skupině (Žlutá zimnice, Terrible Monkeys, Hairy Jet, Prague Devils, FLOW Wratislavia) byla situace o chlup vyrovnanější. První místo patřilo Žluté zimnici, ale na dalších třech místech vznikla tlačenice Hairy Jet, Prague Devils a Terrible Monkeys. Z poměru skóre nakonec díky vysokému vítězství v nedělním ranním utkání proti jičínským Hairy Jet vyšli nejlépe Monkeys.

Tradiční Pivní závod na okruhu "běh, plavání, discgolf a pytel" v nerekordním čase 3:16 zvládli nejlépe Terrible Monkeys, necelých 20 vteřin za pár let starým rekordem 3SB. Snad za rok někdo posune čas na další hranici lidských sil.

Párty na letošním turnaji ovládla černá se zavíracími špendlíky, několik ďáblů a k tomu stylová muzika. Téma letošního turnaje Hard & Heavy bylo více než úspěšné, i přes začínající zimu. Vítězem párty, týmem který si ji nejvíce užil, se stali polští hosté FLOW Wratislavia.
AtruCup 2011 - Hard&Heavy (foto Me2d PD)

Nedělní Heavy déšť

Dešťový mrak se na neděli vrátil a začal vytrvale zavlažovat hřiště, až to nebylo příjemné. V prvním semifinále si Trouble Band poradil bez problémů s Terrible Monkeys, ve druhém 3SB překvapivě jednoznačně vyprovodili Žlutou zimnici. V bojích o spodní umístění do hry již hodně mluvilo i podmáčené hřiště a zima. Třetí místo v repríze utkání ze skupiny získala Žlutá zimnice nad zbytečně chybujícími Opicemi a za stálého deště začalo finále.

Výsledek ze skupiny (14:1 pro Trouble Band) nesliboval zajímavý zápas trvající 65 minut. 3SB ale zopakovali kvalitní výkon ze semifinále a dokázali stáhnout dvoubodový rozdíl z počátku utkání na 5:5. Kluci z juniorské reprezentace bez několika svých opor si nedokázali poradit s dobrou zónovou obranou a nechali si soupeře odskočit na dvoubodový rozdíl, který už junioři nestačili otočit. Tým z Českých Budějovic se tak stal trochu překvapivě vítězem letošního AtruCupu.
AtruCup 2011 - Trouble Band vs. Terrible Monkeys (foto Me2d PD)

Výsledky

  1. 3SB (České Budějovice)
  2. Trouble Band (juniorská open reprezentace)
  3. Žlutá zimnice (Praha)
  4. Terrible Monkeys (Praha)
  5. Prague Devils (Praha)
  6. Hairy Jet (Jičín)
  7. Chlupatá žába (Slatiňany)
  8. Atruc (Plzeň)
  9. FLOW Wratislavia (Polsko)
  10. Pražská 7 (Praha)
Spirit of the Game: FLOW Wratislavia
Pivní závod: TM (3:16)
Fotky Me2d PD, Zuzka P7.

Autor: Jirka Voseček - Kačer, 5. 7. 2011
Poslat odkaz na e-mail