spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Tuto sobotu odstartuje v USA profesionální liga ultimate

Sobota 14. 4. 2012 má ambice stát se zásadním mezníkem v dějinách ultimate. Nebo také ne. To, co někteří berou jako nutný krok kupředu, berou jiní jako šílenství. V USA začínají první zápasy profesionální ligy ultimate – AUDL (American Ultimate Disc League).

Zakladatel ligy Josh Moore si ultimate upravil podle svých potřeb a tím rozvířil nejednu plamennou diskuzi. Nejde tolik o to, že se hraje na čtyři čtvrtiny po dvanácti minutách a že se počítá jen do sedmi. Základní změna spočívá v zavedení regulérních rozhodčí. Podle Moora absence rozhodčích brzdí ultimate v rozvoji a nespraví to ani observeři. Ať už je váš názor na věc jakýkoliv, všichni se již dnes budeme moci přesvědčit na vlastní oči, jak se sport s rozhodčími mění. Tedy pokud zaplatíme 10 dolarů za přenos jednoho zápasu.

Hlavním problémem ligy je zatím to, že se jí nepodařilo do týmů nalákat téměř žádné špičkové hráče, které obdivujeme v klubové soutěži, a kvalita her tak alespoň první sezónu nebude nijak převratná. Výjimkami jsou světoznámý Brodie Smith, který se kvůli lize přestěhoval z Floridy do Indianopolis, a Brandon Malecek z Ironside. Pro nás není bez zajímavosti, že po boku Brodieho Smithe nastoupí v Indianopolis Alley Cats hráč vídeňských The BigEZ  Marc Huber.

Vše o AUDL včetně rozpisu zápasů naleznete na TheAudl.com.
Článek vznikl s přispěním textu Daniela Lamettiho na www.slate.com.

Autor: Štěpán (PD), 14. 4. 2012
Poslat odkaz na e-mail