spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

V Dolní Cerekvi se rozhodlo o pěti kvalifikovaných na HMČR v kategorii open

Kdy: 7. - 8. 1. 2012
Kde: Dolní Cerekev
Pořadatel: Velká Morava
Kategorie: open
Startovné: 1300 Kč (team fee), 250 Kč (players fee)
Open kvalifikace Dolní Cerekev (foto Konop VM)

Dolní Cerekev, městečko na Vysočině poblíž dálnice D1, nabídla zajímavou podívanou v místní nové prostorné sportovní hale. O zázemí se staral tým Velká Morava, které patří dík za velice dobře usporádanou kvalifikaci. Kvalifikace pro kategorii open se konala letos poprvé, na mistrovství se přihlásilo celkem sedmnáct týmů. Po dlouhé době se tak na turnaji pod patronátem ČALDu sešla pouze open divize. Některé týmy přesto zařadily ženy do svých výběrů.

Herní systém pro dvanáct týmů umožňoval každému týmu prohrát i několik utkání, a přesto stále doufat v postup na halové mistroství republiky v Brně. Nejlépe se s nástrahami patrových pavouků poprali FUJ B, kteří prohráli v základní skupině pouze s 3SB o jediný bod. Postupový slot si přesvědčivě zajistila také Pražská 7. Do zápasu o 3. místo se 3SB propasírovali přes prohru s P7 a následnou výhru nad TM, bronz však získaly Figurky slonů.

Jeden z favoritů turnaje, tým Terrible Monkeys, podlehl v postupovém pavouku v již zmiňovaném utkání v posledním bodě 3SB a o poslední, páté postupové místo musely Opice svést tuhý boj s pouze šestičlenným Atrucem včetně jedné slečny na lajně. I přes výraznou početní nevýhodu se plzeňský Atruc dostal na počátku do několikabodového náskoku, TM však dokázali, že minimálně ještě letos na halovou první ligu mají a vítězství strhli na svoji stranu.

Na brněnské mistrovství se tak nepodívá Atruc, trochu překvapivě Velká Morava a ani nováčci halového openu - T.R.E.E. a Kulatá šachovnice. B týmy Žluté zimnice a Prague Devils skončily společně s FUJ C v mixové sestavě na posledních 3 místech.

Výsledné pořadí:

 1. FUJ B
 2. Prague 7
 3. Figurky slonů
 4. 3SB
 5. Terrible Monkeys
 6. Atruc
 7. T.R.E.E.
 8. Velká Morava
 9. Kulatá šachovnice
 10. Žlutá zimnice B
 11. Prague Devils B
 12. FUJ C
Spirit of the Game: Atruc

Kvalifikované týmy:

 1. Prague Devils A
 2. Žlutá zimnice A
 3. PeaceEgg
 4. FUJ A
 5. Tios
 6. FUJ B
 7. Pražská 7
 8. Figurky slonů
 9. 3SB
 10. Terrible monkeys
Open kvalifikace Dolní Cerekev (foto Konop VM)

Autor: Redakce, 10. 1. 2012
Poslat odkaz na e-mail