spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMČR Brno 2012: Zimnice a Devils zase vyhráli. Tentokrát ale naopak

V openu bez jediné prohry kralovala Žlutá zimnice a v ženách převzaly žezlo Prague Devils. Vyměnili si tak tituly z minulých let, kdy ve women čtyřikrát za sebou kralovala právě ŽZ a v openu naopak tři roky PD. Oba obhájci vypadli v semifinále a zbyly na ně jen bronzové medaile.

Kdy: 4. - 5. 2. 2012
Kde: Brno, Sportoní hala VUT
Pořadatel: Velká Morava
Kategorie: open, ženy
Startovné: 2500 Kč (team fee), 250 Kč (players fee)
PD vs. TIOS (foto janklimes.com)

Open

Ze dvou pětičlenných základních skupin v openu automaticky postupovali první tři týmy, které doplnili dva vítězové baráží. O překvapení nebylo nouze. Ve skupině A byl mistr z roku 2008, masters tým TIOS, po nepříliš vydařených utkáních ve skupině rád za 4. místo a večerní hru o postup do čtvrtfinále. Obecenstvo postavil na nohy zápas budějovických 3SB proti obhájcům titulu Prague Devils. V pouhých pěti hráčích s občasnou výpomocí jedné slečny dokázali 3SB přehrát obhájce titulu o tři body. S mistry PD si poradil i písecký PeaceEgg poměrem 11:10, který tak vyhrál hladce skupinu. Na 4. místě skupiny A skončila Pražská 7 nasazená jako sedmá (v kvalifikaci obsadila druhé místo).

Skupina B byla neméně zajímavá. Také měla jasného vítěze, Žlutou zimnici. Druhé místo brali FUJ A a do čtvrtfinále rovnou postoupily ještě Figurky slonů, do baráže zamířili Terrible Monkeys a FUJ B.

První tři týmy z obou skupin tedy měly jisté čtvrtfinále a mohly vyrazit na večeři. V baráži se setkali FUJ B s TIOS, kde "strejdové" využili své zkušenosti a trpělivou zónou uhájili postup do čtvrtfinále. Druhá baráž byla o poznání těsnější. P7 sice získala náskok proti malátně hrajícím Terrible Monkeys, za stavu 7:2 však dokázali Monkeys ubránit a rychle skórovat. Následnou stíhací jízdu za postupem do čtvrtfinále dotáhli TM až do stavu 9:10, Sedma si ale několikátý útok v řadě vzít nenechala a Ondřej Bouška bodem na 11:9 poslal svůj tým do bojů o medaile.
3SB vs. PD (foto brt)
Propad Terrible Monkeys, hrajících v oslabené sestavě, byl dokonán v zápase o deváté místo, kde podlehli FUJ B 16:10.

Čtvrtfinále nepřinesla žádná překvapení. PD, ŽZ, 3SB i PeaceEgg své soupeře přehráli většinou bez větších potíží. Semifinále přineslo vzruch u zápasu Prague Devils vs. PeaceEgg. V hale tradičně silný písecký tým potvrdil kvalitní výkon ze skupiny a v těžkém zápase vybojoval účast ve finále po třech letech. Žlutá zimnice přejela vyčerpaný pětičlenný budějovický tým 3SB 20:6. V zápase o třetí místo se Prague Devils podařila odveta proti ještě více vyčerpaným 3SB a neodjeli tedy domů bez medaile. Ve finále našlápnutá Žlutá zimnice nepřipustila žádné drama a porazila PeaceEgg vysoko 19:5.
Finále - ŽZ vs. PeaceEgg (foto brt)
TM vs. VM (foto janklimes.com)

Women

Čtyři trojčlenné skupiny nabídly hned několik vyrovnaných soubojů a hned po prvních zápasech bylo jasné, že nasazení týmů z loňského roku nebude letošní kvalitě týmů vůbec odpovídat. Juniorský Východní blok těsně porazil Velkou Moravu B. Terrible Monkeys porazily v posledním bodě Velkou Moravu A 8:7 a Prague Devils prohrály s Žlutou zimnicí. Vítězové skupin zamířili rovnou do čtvrtfinále a čekali, kdo k nim přijde z baráží.

Do nedělní horní čtyřky se probojovaly obhájkyně titulu, Žlutá zimnice, dále Prague Devils A, Terrible Monkeys a Velká Morava A.

Historie se začala přepisovat hned z úvodu semifinále, ve kterém na sebe narazily opět ŽZ a PD A. Hráčky Prague Devils se dostaly do dvoubodového vedení, které si podržely až do závěru utkání, poté ŽZ dokázala stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Úplný konec však patřil Prague Devils, které nakonec přesvědčivě zvítězily 12:9. Na obhájkyně titulu tak překvapivě zbyl zápas pouze o třetí místo proti Velké Moravě A, který zvládly a získaly bronzovou medaili.

Trochu překvapivý postup Terrible Monkeys do ženského semifinále nabral větších obrátek, když se vyrovnaný zápas s domácí Velkou Moravou A začal za stavu 6:5 pro VM lámat na stranu opiček. Velká Morava ztratila několik útoků v řadě a TM do finále vstoupily po klidném vítězství o 4 body.

Ve finále Devils nasadily nepříjemnou zónu osvědčenou z předchozích zápasů. Ačkoliv Monkeys bojovaly, PD si zaslouženě došly pro vítězství.

Nejspiritovějším týmem mistrovství se stala Pražská 7, ocenění získala v obou kategoriích.

Pořadí open

 1. Žlutá zimnice
 2. PeaceEgg
 3. Prague Devils
 4. 3SB
 5. Pražská 7 + spirit
 6. Tios
 7. FUJ A
 8. Figurky slonů
 9. FUJ B
 10. Terrible Monkeys

Pořadí women

 1. Prague Devils A
 2. Terrible Monkeys
 3. Žlutá zimnice
 4. Velká Morava A
 5. FUJ
 6. Prague Devils B
 7. Východní blok
 8. Pražská 7 + spirit
 9. Atruc
 10. TREE
 11. Velká Morava B
 12. 3SB + Figurky Slonů

Autor: Redakce, 7. 2. 2012
Poslat odkaz na e-mail