spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Jsem nadšená z každého povedeného turnaje

Položila jsem několik otázek Veronice Šedové (22), hráčce dívčího týmu Žlutá Zimnice, které se na frisbee neříká jinak než „Veu“.  Děvče z Dlouhé Třebové, milovnice Tygva, Kofoly, Facebooku, Big Bang Theory a Červeného trpaslíka, pilná studentka Aplikované tělesné výchovy na Palackého univerzitě v Olomouci, a v neposlední řadě závislačka na droze zvané ultimate, se se mnou podělila o své dojmy ze ženské divize

na letošním ženském HMČR a přidala i něco navíc.

Pokolikáté jsi byla na HMČR? Pokolikáté za holky?
Tak to je fakt otázka na tělo. Pokud si dobře pamatuju, tak na HMČR mix jsem byla letos v Chomutově již potřetí, ale na HMČR open a

women teprve podruhé,  a taky podruhé jsem hrála s holkama.

Jak bys hodnotila hru jednotlivých ženských týmů?

ČVUT – jejich druhý turnaj a dokázali potrápit, holky jsou dost šikovný a myslím, že díky plné podpoře PD, mají opravdu skvělý možnosti se brzy vyšvihnout do vrchních pozic. Doufám,  že i nadále budou jezdit po turnajích,  ať už jako ČVUT, nebo se rozptýlí i mezi jiné týmy kde budou sbírat zkušenosti.

Jen jim to někdy pučte holky ;))

PE (Peace Egg) – je mladý tým, který začíná být pomalu nebezpečný. Nebojí se riskovat (jak předvedly v boji proti naší strašlivé kuřecí zóně … ještě že je tak strašlivá, :P). Mají tři tahounky, ale zbytek týmu jim šlape na paty (jen jim to někdy pučte holky ;))
ATRUC – bohužel jsme proti nim nehrály a já jsem nestačila zaznamenat, jak jim to na mistrovství šlo.
P7 – Nejnebezpečnější kombinací v tomto týmu jsou  sestry  Srbovky a Andy, je to poměrně mladý tým, rychlý, umí hrát proti zóně  a jsou nebezpečné pro každý tým jak jsme všichni viděli loni.
FUJ – zde se objevují nové nadějné tváře, ale i tváře opor a zkušených hráček (Katy, Janička, Míša). Jsou dalším týmem, který si poradí i se zónou, umí hrát klidně a trpělivě, ale ani rychlý útok a agresivní obrana jim není cizí.
TM – aneb Zuz a její banda. Výsledek našich vzájemných zápasů (proti ZZ pozn. redakce) na to sice nevypadal, ale do hry proti nim jsme šly s obrovským respektem a bylo nám jasné, že jak je necháme rozehrát, bude konec. Útok proti zónové obraně jim ještě dělá problémy, hlavně při dobývání zóny, ale jinak klidně a postupujou blíž a blíž …

PD ženy hází cokoliv, čímkoliv, kamkoliv, kdekoliv a kdykoli.

PD – chtěly jsme je strašlivým způsobem roznést naší zónou, ale naše plány selhaly, holky si to pomalu, klidně, vrchem donesly až k zóně, kde nás pomalu rozběhaly a konec. Jejich nově natrénovanou obranou zónou nás malinko zaskočili (fakt jim to šlo a dělali nám problémy,  mršky jedny ;)). Hází cokoliv, čímkoliv, kamkoliv, kdekoliv a kdykoliv. Navíc osobní obrana díky rychlosti nebezpečná a nebojí se skákat hlavou proti zdi. Jinak moje favoritky z PD jsou Týna a teta Jájes.
ZZ –  můj tým. Letos jsme obhajovaly zlato. Oporami týmu jsou bezesporu  Ája a Twins. Letos jsme naši sestavu obohatily ještě o další dvojčata Terku a Kiku z Brna. Zkoušely jsme různé obrany i útoky, lajnu bez dumpu, s dumpem, U (tři hendleři a dva hráči v poli na stranách), i útok proti zó ně, ten nám moc nešel, ale díky PD se to snad bude zlepšovat ;)

Co se mi na ženské hře líbí úplně nejvíc, a přitom za to holky nemůžou, je, že se kluci nejen dívají a povzbuzují, ale že minimálně jeden chlap z každého týmu radí a pomáhá s taktikou. A je to fakt pěknej pocit, vidět to.

Jak ses dostala ke hře se Zimnicí?
Tak tohle spískal můj osobní manažer Miguel :D. To mě tak jednoho dne oznámil, že by mě chtěl seznámit s Ájou a že bych prej mohla třeba někdy jet hrát s Hot beaches. Pamatuju si, že tak stalo na HMČR v Chomutově 2008. Tehdy jsem si klepala na čelo jako,  jestli mu náhodou nepřeskočilo, a jak přišel  zrovna na mně, ale teď …  i když jsem mu to asi ještě neřekla, tak mu moooc děkuju, že to tehdy udělal a věřil ve mně …  MIGUELI DĚKUJI !!!!

Co říkáš názoru, že Zimnice vyhrává díky tomu, že si včas sežene kvalitní posily z jiných týmů?
Tak jak se říká, kdo dřív přijde… Nepřijde mi, že by tohle dělala jenom Zimnice, prostě každý si chce nějak přilepšit když potřebuje a může. Možná se jen zdá, že si Zimnice vybírá kvalitní posily, ale jde jen o to, rozpoznat tu kvalitu dřív než ostatní. V konečné fázi to potom budí dojem, že si stahujou jen ty “lepší”. A musím podotknout, že co se týče žen, tak ty hráčky nevyužívají, ale naopak s nimi počítají i do budoucna, takže se z nich třeba pak často stanou kmenové hráčky  ŽZ Women.

Myslíš, že by ženská ŽZ vyhrála i bez posil?
Troufám si říct, že brněnský dvojčata i já se můžeme považovat za hráčky ŽZ Women, takže na tomhle HMČR vlastně žádný posily neměly :P.


Daly byste dohromady dívčí tým Velké Moravy, Frkotu nebo Rektálky? Kdo by ho vedl?
Rektálka by momentálně  počet žen na vlastní tým i měla, ale myslím, že by se jednalo spíš o tým Velké Moravy. S největší pravděpodobností by se vedení a trénování chopili naši kluci. Co se týče kapitánky, tak podle mě by se rozhodlo mezi Terkou a Aswee (záleželo by na tom, která by to chtěla dělat víc :). Někdy v srpnu jsme si s touhle myšlenkou pohrávaly, ale nějak se nám to nepovedlo uskutečnit.

Jak jsi zvládala hru za dva týmy najednou?
(Veu hrála na HMČR jak za ŽZ Women, tak za Open tým Frkot)

Upřímně to byl těžší než loni. Možná se zvedá úroveň zápasů, nebo prostě jen stárnu :D. Každopádně jsem si to maximálně užila a únavu jsem naštěstí pocítila až po finále (pak už jsme s klukama hráli poslední zápas, tak jsem mohla pomalu odpadnout).Svěř se nám s nápadem na Top Women tým, který jsi nadhodila na dívčí diskusi.
Nevím, jestli je dobrej nápad to takhle rovnou zveřejňovat, ale jak myslíš, Radko. Jen na úvod upozorním, že někdy mám prostě hodně prazvláštní myšlenkový pochody ;). No a jak si tak myšlenky jdou, tak mě napadlo, jestli by se kvalita těch nejlepších českých  žen v ultimate dala srovnat s muži. Teda jestli jsou holky třeba tak dobrý,  nebo by třeba měli kluci začít víc makat. Jelikož bylo asi týden před HMČR v Brně, tak to prostě nešlo nevymyslet, aby se na nějakým turnaji do OPEN kategorie přihlásil ženský tým. Ale ne jen tak obyčejný, mám na mysli holky typu jako Týna, Ája, Jájes, Zuz, Twins, Lea  a další podobný hovada ;). Dvojčata mě v tomhle sice podpořili, ale z řad starších a zkušenějších se ke mně pochopení nedostavilo (plně to chápu, ale stejně mě tahle myšlenka ještě neopustila :D).


Vybavuješ si nějakou super akci z HMČR, která tě nějak inspirovala nebo nadchla?

Tak jak jsem se na Brno strašně těšila, tak stejný pocit mě držel asi jako bolest celého těla i několik dní po turnaji. Myslím, že jsem ještě pořád ve fázi, kdy jsem nadšená z jakéhokoliv trochu povedeného turnaje (a tenhle teda byl!) a nedokážu vypíchnout to NEJ. Ale asi nejvíc jsem ráda, že jsme se s PD potkali ve finále, protože  jsem v nich na tomhle turnaji viděla jediného opravdu rovnocenného  soupeře pro ŽZ a doufám, že ten zápas byl pro diváky stejně tak zajímavej jako pro mě z pohledu hráče.

Proč letos nevyhrály PD?

Tak to je úplně jasný. Jednak jsem na sobě měla svoje šťastný kalhotky s nápisem „Champion“,  ale hlavně jsem spolubydlícímu slíbila, že mu z Brna dovezu zlatou medaili … no a sliby se mají plnit nejen o vánocích.

Teď se podívejme trochu do budoucna, chtěla by ses ucházet o místo v týmu, který pojede na XEUCF do Londýna?
Zkusit se má všechno a za zkoušku nic nedáš, takže ANO.Autor: Radka Balážová, 23. 2. 2009
Poslat odkaz na e-mail