Past tournaments
Future tournaments
JMČR U20 open, 13.04.2024 JMČR U20 women, 13.04.2024 Plážové MČR women, 16.03.2024 Finále HMČR open - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 3.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 1.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 1.liga, 24.02.2024 JMČR Open
1. PeaceEgg
2. Terrible Monkeys
3. Rainbow Banana
4. F.U.J.
5. Prague Devils
6. Kachny Příbram
7. Atrofované ruce
Výsledky open
Final standings
1. PeaceEgg
2. Terrible Monkeys
3. Rainbow Banana
4. F.U.J.
5. Prague Devils
6. Kachny Příbram
Next placement is shown in tables
below.
Spirit open
Spirit is displayed as received:given
Spirit of the Game cross table
Spirit | Atruc | FUJ | PE | PD | TM | RB | NK | Score |
Atruc | x | 11:10 | 11:11 | 12:11 | 11:11 | 10:11 | | 55:54 |
FUJ | 10:11 | x | | | 12:12 12:12 | 12:14 12:13 | 8:12 | 66:74 |
PE | 11:11 | | x | 12:11 | 12:14 | 13:12 | 12:13 | 60:61 |
PD | 11:12 | | 11:12 | x | | 9:13 | 10:11 10:12 | 51:60 |
TM | 11:11 | 12:12 12:12 | 14:12 | | x | 13:13 | | 62:60 |
RB | 11:10 | 14:12 13:12 | 12:13 | 13:9 | 13:13 | x | | 76:69 |
NK | | 12:8 | 13:12 | 11:10 12:10 | | | x | 48:40 |
Spirit of the Game final standings
1. Rainbow Banana (12.66667)2. Terrible Monkeys (12.4)3. PeaceEgg (12)3. Kachny Příbram (12)4. Atrofované ruce (11)4. F.U.J. (11)5. Prague Devils (10.2)
Groups
A | TM | Atruc | RB | FUJ | Score | Points | Ranking |
TM | x | 15:5 | 12:9 | 15:2 | 42:16 | 6 | 1 |
Atruc | 5:15 | x | 7:10 | 10:11 | 22:36 | 0 | 4 |
RB | 9:12 | 10:7 | x | 10:9 | 29:28 | 4 | 2 |
FUJ | 2:15 | 11:10 | 9:10 | x | 22:35 | 2 | 3 |
B | PE | PD | NK | Score | Points | Ranking |
PE | x | 15:7 | 15:8 | 30:15 | 4 | 1 |
PD | 7:15 | x | 9:13 | 16:28 | 0 | 3 |
NK | 8:15 | 13:9 | x | 21:24 | 2 | 2 |
TOP 10 players (according to average per match)
# | Team | Name, surname | S | A | T | matches | Ø points per match |
Play-off
Čtvrtfinále (Q1-Q3)
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
17:00 15.10.2022 | open | 1 | Atrofované ruce (Atruc ) | PeaceEgg (PE ) | 8:15 | 11:11 |
17:00 15.10.2022 | open | 2 | Rainbow Banana (RB ) | Prague Devils (PD ) | 11:10 | 13:9 |
17:00 15.10.2022 | open | 3 | F.U.J. (FUJ ) | Kachny Příbram (NK ) | 12:9 | 8:12 |
Semifinále (S1-S3)
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
10:00 16.10.2022 | open | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | F.U.J. (FUJ ) | 11:4 | 12:12 |
10:00 16.10.2022 | open | 2 | Rainbow Banana (RB ) | PeaceEgg (PE ) | 9:15 | 12:13 |
10:00 16.10.2022 | open | 3 | Atrofované ruce (Atruc ) | Prague Devils (PD ) | 7:13 | 12:11 |
O 5.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:00 16.10.2022 | open | 3 | Kachny Příbram (NK ) | Prague Devils (PD ) | 9:13 | 12:10 |
O 3.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:00 16.10.2022 | open | 2 | F.U.J. (FUJ ) | Rainbow Banana (RB ) | 6:15 | 12:13 |
O 1.místo
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:00 16.10.2022 | open | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | PeaceEgg (PE ) | 12:14 | 14:12 |
All matches
Time | Divize | Group | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
11:00 15.10.2022 | open | A | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 15:5 | 11:11 |
11:00 15.10.2022 | open | A | 2 | Rainbow Banana (RB ) | F.U.J. (FUJ ) | 10:9 | 14:12 |
11:00 15.10.2022 | open | B | 3 | PeaceEgg (PE ) | Prague Devils (PD ) | 15:7 | 12:11 |
13:00 15.10.2022 | open | A | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | F.U.J. (FUJ ) | 15:2 | 12:12 |
13:00 15.10.2022 | open | A | 2 | Rainbow Banana (RB ) | Atrofované ruce (Atruc ) | 10:7 | 11:10 |
13:00 15.10.2022 | open | B | 3 | Kachny Příbram (NK ) | Prague Devils (PD ) | 13:9 | 11:10 |
15:00 15.10.2022 | open | A | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | Rainbow Banana (RB ) | 12:9 | 13:13 |
15:00 15.10.2022 | open | A | 2 | Atrofované ruce (Atruc ) | F.U.J. (FUJ ) | 10:11 | 11:10 |
15:00 15.10.2022 | open | B | 3 | PeaceEgg (PE ) | Kachny Příbram (NK ) | 15:8 | 12:13 |
17:00 15.10.2022 | open | Čtvrtfinále (Q1-Q3) | 1 | Atrofované ruce (Atruc ) | PeaceEgg (PE ) | 8:15 | 11:11 |
17:00 15.10.2022 | open | Čtvrtfinále (Q1-Q3) | 2 | Rainbow Banana (RB ) | Prague Devils (PD ) | 11:10 | 13:9 |
17:00 15.10.2022 | open | Čtvrtfinále (Q1-Q3) | 3 | F.U.J. (FUJ ) | Kachny Příbram (NK ) | 12:9 | 8:12 |
10:00 16.10.2022 | open | Semifinále (S1-S3) | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | F.U.J. (FUJ ) | 11:4 | 12:12 |
10:00 16.10.2022 | open | Semifinále (S1-S3) | 2 | Rainbow Banana (RB ) | PeaceEgg (PE ) | 9:15 | 12:13 |
10:00 16.10.2022 | open | Semifinále (S1-S3) | 3 | Atrofované ruce (Atruc ) | Prague Devils (PD ) | 7:13 | 12:11 |
12:00 16.10.2022 | open | O 1.místo | 1 | Terrible Monkeys (TM ) | PeaceEgg (PE ) | 12:14 | 14:12 |
12:00 16.10.2022 | open | O 3.místo | 2 | F.U.J. (FUJ ) | Rainbow Banana (RB ) | 6:15 | 12:13 |
12:00 16.10.2022 | open | O 5.místo | 3 | Kachny Příbram (NK ) | Prague Devils (PD ) | 9:13 | 12:10 |