spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

1.ligová kvalifikace open + women

Malšice - 1.kvalifikace (foto me2d)
O víkendu 16. -17. dubna se konal 1. kvalifikační turnaj v Malšicích a v blízké vesnici jménem Lom. Turnaj byl pořádán pod taktovkou pražského týmu Prague Devils. Pořadatelé si pro nás přichystali šest ultimatových hřišť, takže bylo opravdu na co koukat. Do kategorie open se přihlásilo celkem 14 týmů. Pro tyto týmy to byl zároveň jeden ze dvou kvalifikačních turnajů pro finálový turnaj, který se uskuteční 25. - 26. června. V kategorii women bylo přihlášeno 6 týmů, z toho jeden tým byl z Rakouska.

Open

V sobotních skupinových zápasech nedošlo k žádnému velkému překvapení. Favorité si drželi neporazitelnost a mohli se těšit na zápasy o medailové umístění.

První semifinálový zápas sehrál PeaceEgg proti Terrible Monkeys. Opičky si dokázaly poradit s velmi dobrým útokem Písku a zaslouženě postoupily do finále. O tom, kdo bude jejich soupeřem, měl rozhodnout duel mezi Prague Devils A a FUJ A. Prague Devils si svou zónovou obranou dokázali vytvořit náskok, který drželi až do konce hracího času. FUJ A však v cupu dotáhli dvěmi obranami výsledek až do stavu 11:11 a zápas velice zdramatizovali. Prague Devils dokázali záhy dotlačit disk do soupeřovy zóny a nakonec vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem 12:11.

Do finále tedy postoupily týmy Prague Devils A a Terrible Monkeys. Souboj o první místo - a nejvyšší počet bodů - nabídl velmi atraktivní hru z obou stran. S blížícím se koncem času se zdálo být rozhodnuto, neboť PD vedli již 12:6. Zápas však Monkeys dokázali patřičně zdramatizovat. Konečné skóre ale vyznělo lépe pro tým Prague Devils, jež skóroval poslední bod a vyhrál výsledkem 14:12. Třetí místo vybojoval tým FUJ A.

Pořadí

 1. Prague Devils A (Praha)
 2. Terrible Monkeys (Praha)
 3. FUJ A (Praha)
 4. Peace Egg (Písek)
 5. Žlutá Zimnice (Praha)
 6. 3SB (České Budějovice)
 7. Východní Blok (Východní Čechy)
 8. Atrofované ruce (Plzeň)
 9. Pražská Sedma (Praha)
 10. FUJ B (Praha)
 11. Figurky Slonů (Říčany u Prahy)
 12. Prague Devils B (Praha)
 13. Velká Morava A (Brno + Olomouc)
 14. Velká Morava B (Brno + Olomouc)
Spirit of the Game: Figurky slonů

Ženy

Malšice - 1.kvalifikace (foto me2d)
V Malšicích proběhl historicky první český ženský turnaj sedm na sedm. Pět českých týmů doplnila formující se rakouská reprezentace pod názvem W_ANT. Turnaj jasně dominovala Žlutá zimnice, která s přehledem vyhrála všechny zápasy a mohla se radovat z vítězství i z ceny Spirit of the game.

Pořadí

 1. Žlutá zimnice (Praha)
 2. Komba Ušatá (FUJ + TM, Praha)
 3. W_ANT (Rakousko)
 4. Velká Morava (Brno + Olomouc)
 5. Prague Devils (Praha)
 6. 3SB (České Budějovice)
Spirit of the Game: Žlutá zimnice

Autor: Honza Splítek (PD), 19. 4. 2011
Poslat odkaz na e-mail