spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

MČR Mix 2011: Mixoví medailisté - střídání stráží!

První zářijový víkend tohoto roku patřil Mistrovství České republiky v Ultimate Frisbee, v kategorii Mix. Do sportovního areálu v Hluboké nad Vltavou se sjelo na 200 hráčů a hráček ze 14 týmů, z nichž 8 bylo pražských. Organizace se spolu s ČALDem ujal českobudějovický tým 3SB.
Počasí nám oba dny přálo. Svítilo a nefoukalo, což jistě ocenil každý, kdo se rozhodl zpříjemnit si mezizápasové pauzy krátkým osvěžením v blízké Vltavě.

4 skupiny, každý bod rozhoduje

Nasazení do turnaje bylo podle výsledků z loňského mistrovství, skupiny A a B měly každá čtyři družstva, C a D byly trojčlenné.
První hrací den určil 8 čtvrtfinalistů (první dva z každé skupiny) a 6 týmů pro boj o spodní příčky. Mezi lepší týmy se překvapivě dostala i Kulatá šachovnice, která ve skupině B poslala dolů zkušenější Pražskou 7. Nejzamotanější byla situace ve skupině C, kde se všechny tři týmy porazily navzájem, rozhodovalo tak skóre. Do horní skupiny nakonec na úkor Východního bloku postoupili o jediný bod 3SB spolu s jistěji postupujícími FUJ A.
Velká Morava vs. Terrible Monkeys (čtvrtfinále, foto David 3SB)

Napínavé čtvrtfinále

Žlutá Zimnice, která obhajovala titul, se utkala s plzeňskými Atruc a vysoko nad nimi zvítězila. V semifinále už na ní čekaly Terrible Monkeys, které svedly dramatický boj s Velkou Moravou. Za stavu 11:6 při hře do 12 bodů se Morava zvedla a začala bojovat. Opice dostaly pět bodů v řadě a Moravě zbýval k velkému obratu poslední bod na 11:12. Nakonec však se Monkeys nakonec dokázaly zkoncentrovat a vítězný bod donesly.

Prague Devils A, další velký favorit na titul mistra, se utkal s organizátory 3SB. Oba týmy zkoušely různé obrany i útoky, ale Prdi dělali minimum chyb. Lépe využili svých herních zkušeností a zaslouženě postoupili do semifinále. Tam se utkali s FUJ A, kteří ve čtvrtfinále hladce porazili Kulatou Šachovnici, i když hra byla vyrovnanější, než by se ze skóre 15:2 mohlo zdát.
PeaceEgg vs. PD B (foto David 3SB)

Překvapivé semifinále

Prvními finalisty se stali hráči z týmu FUJ A. V semifinále měli nad Prague Devils A převahu, kterou si udrželi po celou dobu a vyhráli 13:7. Zato druhé semifinále mezi Terrible Monkeys a Žlutou Zimnicí bylo dramatičtější a skončilo překvapením - obhájce titulu prohrál o dva body a mohl bojovat už "pouze" o bronz.

O 9-14.místo

A jak se vyvíjela situace v dolní skupině? Zde jasně dominoval Východní Blok, který doplatil na situaci v základní skupině C. Pražská Sedma a PeaceEgg svedli zajímavý a vyrovnaný boj o 11. místo, které ale nakonec získali jihočeši. Na konci výsledkové tabulky zůstal tým T.R.E.E., které porazilo béčko pražských FUJů. Ale ani nováčci neodjeli domů s prázdnou. Získali plno herních zkušeností a navíc přesvědčivě vyhráli pivní závod.

Boje o 1., 3. a 5. místo probíhaly souběžně a tak se divácká pozornost mírně rozmělnila. To však neubralo zápasům na kvalitě. Ve vyrovnaném souboji o páté místo nakonec zvítězili 3SB nad Velkou Moravou.

Utkání o bronz mezi Žlutou Zimnicí a Prague Devils A bylo vlastně "odvetou" za loňské finále, ale s tím rozdílem, že jeden z týmů měl skončit nezvykle bez medaile. Nepopulární čtvrté místo si nakonec (i díky výtečné "kuřecí" obraně) odvezli Prague Devils a Žlutá Zimnice zůstala na bedně.

Velké finále

Finále bylo dramatické, důstojné souboji o Mistra republiky. FUJ A v poločase vedli 8:6, ale dvoubodový náskok na chvíli ztratili. Dokázali se však do zápasu vrátit a těsně vyhrát 11:9. Radost po zápase byla úměrná faktu, že FUJ vyhráli své první mixové zlato!!!
Terrible Monkeys ke svým stříbrným medailím přidaly ještě cenu Spirit of the Game.
Fujácké zlato
Terrible Monkeys & Zámek Hluboká  (foto David 3SB)

Autor: Lukáš & Anička 3SB, 9. 9. 2011
Poslat odkaz na e-mail