spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Junioři v Bohumíně

Halové juniorské mistrovství České republiky 2016, i takové je synonymum pro třetí listopadový víkend tohoto roku. Tentokrát se mladí hráči ultimate sešli v Bohumíně v prozatím nejsilnější sestavě, co se týče počtu přihlášených týmů. Celkové číslo se zastavilo na čtrnácti oproti loňským třinácti.
 
V sobotu ráno to celé vypuklo, rozehrály se základní skupiny, které dopadly víceméně podle nasazení. Skupinu A ovládli junioři z 3SB A, v B skupině FUJ, v Céčku domácí Rainbow Banana A, a v poslední D skupině zaválela Kulatá šachovnice A s úctyhodným poměrem bodů 57:3 za tři zápasy.
 
Odpoledne byly již na pořadu dne křížové zápasy a rozhodovalo se, které týmy se proti sobě postaví ve čtvrtfinále a kdo bude mít jakou šanci na nějakou tu placku. Za zmínku stojí zápas 3SB A proti Hairy Fever (jednalo se o spojení týmů Žlutá zimnice a Chlupatá žába), ve které šlo o to, kdo dostane lehčí soupeře do následujícího postupu turnaje. Zápas dospěl až do universe pointu. Z vítězství se nakonec radovali hráči v modrém, tedy 3SB A.
 
Neděle už byla ve znamení bitvy o přední příčky. Do čtvrtfinále se dostali všichni jmenovaní výherci svých skupin, ani zde nezaváhali a všechny čtyři týmy postoupili dále. Nejdříve 3SB A vyřadilo z boje o cenné kovy Atrofované ruce A, taktéž si počínali FUJ v pražském souboji proti Terrible Monkeys. O zápas později takto postupovali i Rainbow Banana A, kteří přehráli Prague Devils a nakonec i Kulatá šachovnice A, které poslala do boje o 5.-8. místo Hairy Fever.
 
Semifinálová utkání nabídla opravdu skvělé ultimate. Na hřišti číslo jedna se proti sobě postavili 3SB A a KŠ A. Po velmi poutavém zápase, který byl plný přesných hodů, rybiček, sprintů a všeho, co si jen na atraktivním ultimate dokážeme představit, se z výhry radovala KŠ A, která tak byla krůček od toho, aby se znovu po roce vrátila na juniorský halový trůn. V druhém semifinále nastoupili RB A proti FUJ. Jednalo se o velice vyrovnaný zápas, který nakonec na svou stranu strhli RB A.
 
Jako první na řadu přišel souboj o bronzové medaile. Do něj nastoupili budějovičtí 3SB A proti pražským FUJ. Jihočeši nejdříve tahali za kratší provaz, když v úvodu prohrávali již 0:3. Dokázali se však vzchopit a celý zápas šel až do universe pointu, který nakonec padl na stranu 3SB A a výsledek byl 8:7 pro modré.
 
Poté již přišlo finále. V hledišti byla znatelná část domácího publika, které podporovalo bohumínské RB A. Ani KŠ A se však nenechali zahanbit a tak byla k slyšení i vidění skvělá atmosféra. Na začátku si Šachovnice udělala náskok tří bodů, který ale domácí pohánění publikem dokázali téměř smazat. Dostali se až na rozdíl jediného bodu. Nápor domácích ale nakonec hradečtí hráči zlomili a šesti body v kuse rozhodli o tom, kdo se stane juniorským mistrem České republiky. Po výhře 12:6 to byli právě oni, kdo po roční pauze znovu ovládl tento oblíbený turnaj.
 
Cenu Spirit of the Game si odvezli 3SB A s průměrem 13,57.
 
Děkujeme týmu Rainbow Banana za uspořádání tohoto skvělého turnaje!
 

Výsledné pořadí:

 1. Kulatá šachovnice A (Hradec Králové)
 2. Rainbow Banana A (Bohumín)
 3. 3SB A (České Budějovice)
 4. FUJ (Praha)
 5. Hairy Fever (Praha + Slatiňany)
 6. Prague Devils (Praha)
 7. Terrible Monkeys (Praha)
 8. Atrofované ruce A (Plzeň)
 9. Atrofované ruce B (Plzeň)
 10. Létající kapři (Pohořelice)
 11. 3SB B (České Budějovice)
 12. Kulatá šachovnice B (Hradec Králové)
 13. Left Overs (Brno)
 14. Rainbow Banana B (Bohumín)
 
Spirit of the Game: 3SB A
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.

Autor: Tomáš Tomio Kouba 3SB, 23. 11. 2016
Poslat odkaz na e-mail