spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Vzpomínky na Prague Lions s Shuckym

Pamatuješ si, v jakém roce Prague Lions vznikly?

Tým Prague Lions byl založen během léta v roce 1994 jistým Radkem Novotným, činovníkem tehdejšího Českého svazu frisbee, který oslovil několik svých žáků na střední škole, kde učil. Někteří z těchto žáků pak oslovili své kamarády, zda by o tento sport neměli zájem, a tak vzniklo jádro tohoto týmu, které bylo u všeho podstatného a vydrželo až do úplného zániku v roce 2004. 

Nezačínal jsi kariéru v Prague Devils? Proč jsi šel do Lionů?

Já jsem byl jedním z těch oslovených kamarádů a v té době jsem o tomhle sportu neměl ani tušení a jiné týmy jsem až do svého prvního turnaje neznal. Faktem ale také je, že mě během mého působení v PL nikdy ani na vteřinu nenapadlo hrát za jiný tým, a i po ukončení činnosti PL mi nějaký rok trvalo, než jsem se odhodlal přestoupit do PD.
foto: Dejf

Kdo byl u založení z lidí, které můžeme znát?

Z těch, kteří byli u vzniku a vydrželi až do úplného konce týmu a můžete je znát, to jsou Jarda "air jardan" Kříž , bratři Jirka a Aleš "Tazzi" Mejdrech a Martin "Strom" Stromský. 

Vzpomeneš si, jaké bylo pozadí vzniku? Měli jste s něčím problém, nebo to byl vznik harmonického týmu s růžovou budoucností?

Myslím, že náš vznik byl určitě harmonický a jak se ukázalo, budoucnost pro nás byla opravdu růžová. :o) Každopádně naší velkou výhodu na začátku bylo jednak to, že jsme přes zimu mohli díky Radkovi Novotnému pod hlavičkou školy trénovat zcela zdarma v hostivařské hale 2x týdně, a pak také to, že v Praze bydlel Amík Steve Hildebrandt, který se nám hodně věnoval a prakticky vedl tréninky, což bylo na vývoji našeho týmu hodně znát. Dalším plusem pro nás bylo to, že se k nám na jaře 95 přidal další Amík, Andy Benkowitz, díky kterému jsem mohli zadarmo trénovat 2x týdně na fotbalovém hřišti v Čestlicích. První dva roky tak pro nás byly zcela zásadní v tom, že jsme opravdu hodně a prakticky celý tým stále pohromadě trénovali, což se projevilo tím, že jsme v roce 96 stáli jen jeden jediný bod od vítězství v lize.

Proč se Prague Lions rozpadly?

Počátek rozpadu týmu začal prakticky již v roce 2002, kdy jsme po čtyřech mistrovských titulech v řadě prohráli ligové finále s Terrible Monkeys. Pět let jsme byli prakticky neporazitelní, i když jsme už někdy od konce roku 97 víceméně v podstatě netrénovali. V následující sezoně 2003 jsme si ještě celkem bez problému zajistili účast na finálovém turnaji, i když už mě to jako kapitána týmu stálo docela dost sil při organizování a přemlouvání lidí na účast v kvalifikačních turnajích. Nějak se z týmu začala vytrácet radost a nadšení ze hry a i chuť dokázat, že jsme schopni mistrovský titul opět vyhrát. Bohužel, dva týdny před finále jsem si při fotbale přetrhl vazy v kotníku, což pro mě byla konečná, a i když jsem hodně snažil, tým už jsem na turnaj k mému velkému zklamání nedokopal.

Pak jsme odehráli v zimě jeden halový turnaj a vypadalo to, že se v sezóne 2004 opět vrátíme, ale před prvním turnajem jsem dostal několik omluvenek a po několika rozhovorech s hráči bylo jasné, že je konec.

Proč jsi šel potom hrát za Prague Devils?

Shucky
K tomu se dostanu trochu oklikou. Prvním impulsem bylo to, že mě začátkem roku 2005 oslovil Carlos, zda bych neměl zájem zahrát si za Terrible Monkeys na Evropském mistrovství klubů v Rostocku. To jsem s radostí přijal, začal s nimi intezivně trénovat a šampionátu se zúčastnil. Pak jsem zvažoval, zda bych s nějakým týmem, nebo snad přímo s TM nezačal hrát také v lize, ale nějak jsem se k tomu tehdy ještě neodhodlal. Následovala tak další pauza, až jsem si koncem roku 2006 přečetl na stránkách Prague Devils report z turnaje v Norimberku, kde PD hráli o účast na finále EUCC. To mě tehdy velmi zaujalo a navíc jsem si uvědomil, že už nejsem nejmladší a pokud bych měl ještě hrát na solidní úrovni, je nejvyšší čas opět začít.  Napsal jsem tehdy Petru "Méďovi" Medkovi, jestli by mě nevzali do týmu. Následně jsem byl Radou starších "schválen" a po několika trénincích jsem na jaře 2007 frčel na ligovou kvalifikaci do Písku. A protože si to beze mě neumějí v PD představit, jsem tam dodnes :o))

Autor: Vojta (FUJ), 3. 11. 2011
Poslat odkaz na e-mail