spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Prague Winter 2013

Kdy: 26. - 27. 1. 2013
Kde: Praha, Strahov
Kategorie: open, women
Startovné: 150 eur/tým, 7 eur/ hráč

Ve velkém stadionu na Strahově proběhl třetí ročník turnaje Prague Winter. Zúčastnilo se ho 24 týmů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Polska, Maďarska, Německa, Itálie a Švýcarska.

Open

V Open kategorii se ve dvou šestičlenných skupinách utkalo 12 týmů o postup do čtvrtfinále. Tři české týmy (YB, PD, TM) postup zvládly, FUJ oslabení zraněními společně s Tios si zahráli pouze o 9.-12. místo. Yellow Block se s Tree Monkeys střetl hned ve čtvrtfinále, ve kterém si YB vypracoval náskok 5:0, který už TM nedokázali srovnat. Yellow Block nakonec dokráčel přes další dvě výhry ke svému premiérovému vítězství na Prague Winter. Českému mistru a vítězi předchozích dvou ročníků, Prague Devils, se nepovedla celá neděle, kdy nezvládl ani jeden zápas.

Women

V dopolední skupině vyhrály všechny zápasy loňské vítězky, Yellow Fever. Všechny soupeřky (kromě YF) dokázal porazit také rakouský nároďák připravující se na plážové mistrovství Evropy, WANT.

Zajímavě se ovšem zamotala odpolední skupina, kde hned čtyři týmy (Prague Devils, FUJ, Box a Comix) utrpěly z pěti zápasů tři prohry. Rozhodovalo tedy skóre, které měl nejlepší Box. Čtvrté místo a tedy účast ve čtvrtfinále braly PD, které se v něm střetly s Yellow Fever, a o bod se jim podařilo vyhrát. I přes nepovedený začátek turnaje se jim nakonec podařilo vyhrát a i tento ročník má tedy české vítěze v obou kategoriích.

Open

 1. Yellow Block (ČR)
 2. Discoboyz (Rak.)
 3. Fischbees (Něm.)
 4. L'ondojour (Maď.)
 5. Gummibarchen (Něm.)
 6. Outsiterz (SK)
 7. Tree Monkeys (ČR)
 8. Prague Devils (ČR)
 9. Flow (Pol.)
 10. Drehst'n Deckel (Něm.)
 11. Tios (ČR)
 12. Fuj (ČR)
Spirit: Tios

Women

 1. Prague Devils (ČR)
 2. WANT (Rak.)
 3. ZUF (Švýc.)
 4. Whatever (Pol.)
 5. Yellow Fever (ČR)
 6. Box (Rak.)
 7. Heidees (Něm.)
 8. Undercover (Něm.)
 9. FUJ (ČR)
 10. LayD's (SK)
 11. 7 Monkeys (ČR)
 12. COMIX (It.)
Spirit: WANT

Autor: Redakce, 28. 1. 2013
Poslat odkaz na e-mail