spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

EUCR-E: první z letošních Mariborů za námi

Kdy: 1. - 3. 7. 2011
Kde: Maribor
Pořadatel: Frisbix
Kategorie: open, women

Letos poprvé jsme na EUCR nezamířili na západ, ale na jih do Slovinska. Podívat se, kde se bude letos konat EUC. Zahrát si se stejnými týmy, jako na EUCQ v Šardicích, a s Rakušany. Z Ukrajiny, Běloruska a Moldávie, které máme také v regionu, nikdo nedorazil. Pro Hot Beaches byl turnaj kvalitou určitě jinde než v minulých letech Norimberk, ale Silence odehráli těžké zápasy, kde museli opravdu makat a zasloužit si každý bod. Oběma českým zástupcům se podařilo turnaj vyhrát a získat tak na EUCF to nejlepší nasazení.

Open

Silence odehráli v pátek dva ospalé, ale vítězné zápasy proti Rakušanům Catchup a 2Ez (béčku thebigEz). V sobotním ranním zápase s thebigEz prohrávali už 4:0, o poločasu byl stav 8:3 a bylo načase zabrat. Stahovali, stahovali, sbírali obrany, ale poslední útok za stavu 14:14 už si bigEzové vzít nenechali a vyhráli. Následovaly dva zápasy s polskými týmy Uprising a Girl Stays Home, které dopadly 15:10, respektivě 15:9 pro Silence.

Nedělní semifinále s LOL bylo jako vždy velmi běhavé a fyzicky náročné, v průběhu zápasu ale Maďaři začali dělat chyby a Silence se dařilo je využívat. Ve finále na sebe opět narazili Silence a thebigEz. Byl to celkem vyrovnaný a těžký zápas, ve kterém bylo na co koukat. Silence vrátili bigEzům porážku ze soboty a zajistili si tak postup na EUCF do horní osmičky s top evropskými týmy. Ostatní tři postupující si zahrají v nižší šestnáctičlenné skupině Challenger (z níž čtyři nejlepší postoupí do čtvrtfinále a budou tedy mít také šanci dostat se nahoru).

VIDEO: pár bodů z finále.
trofej pro vítěze spirita

Pořadí open - barevně vyznačené týmy postupují na EUCF

 1. Silence (ČR) + Spirit of the Game
 2. thebigEz (Rak.)
 3. Mor Ho! (SK)
 4. LOL (Maď.)
 5. Catchup (Rak.)
 6. Uprising (Pol.)
 7. Huck Norris (Slov.)
 8. Innsiders (Rak.)
 9. Upsadaisy (Rak.)
 10. Girl Stays Home (Pol.)
 11. Hallodigaz-E? (Maď.)
 12. 2Ez (Rak.)

Ženy

V sobotu zvládly Hot Beaches kromě všech soupeřek také tři 75minutové sobotní zápasy za sebou. V neděli mohly naopak odpočívat, protože domácí To Mi Deli ani rakouské Box už nechtěly hrát. (Proběhl jen zkrácený přátelák namíchaných týmů HB + To Mi Deli.)

Zajímavější otázkou bylo, kdo získá druhé postupové místo. Největší favoritky, Slovenky LayD"s a Rakušanky Eyecatchers se setkaly hned v prvním zápase a výhra o dva body putovala na stranu Rakušanek. LayD"s pak dostaly šanci na odvetu v přímém souboji o postup, Eyecatchers jej ovšem výhrou 11:8 potvrdily.

Z každého z pěti evropských regionů postupují do Brugg dva ženské týmy, celkově se jich tedy o letošní titul utká deset. Jejich jména budeme znát až v průběhu srpna a září, kdy proběhnou zbylé EUCR regionů sever, jih, západ a střed.

Pořadí women

 1. Hot Beaches (ČR)
 2. Eyecatchers (Rak.) + Spirit of the Game
 3. LayD"s (SK)
 4. Huntimate (Maď.)
 5. Whatever (Pol.)
 6. Box (Rak., diskvalifikovány)
 7. To mi Deli (Slov., mimo soutěž)

Autor: Míša, 4. 7. 2011
Poslat odkaz na e-mail