spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Discgolf camp ve Špindlu

Úlohy hlavního organizátora se skvěle zhostil Jiří Blahout známý jako Dr. Úd. Krakonoš tentokrát nezklamal a připravil si pro nás v tomto měsíci nejlepší počasí. Pomineme-li mráz a s tím související středně silnou vrstvu jinovatky na kurzu (disky se nám trochu smekaly a kosa zalézala za nehty). Účast jedenáct hráčů byla sice nízká, ale téměř polovinu tvořilo nežné pohlaví, což nebývá úplně běžné. :-)
spindl2.jpg
Sraz camperů byl v pátek, nicméně většina dorazila v sobotu ráno. Po Údově fundovaném teoretickém výkladu přišla na řadu praxe. Po první zkušební jamce bylo odstartováno první kolo turnaje, které prověřilo kvality starých mazáků a talent nových a discgolfem neposkvrněných nováčků na dvanáctijamkovém hřišti. Nutno podotknout, že se jedná o jeden z nejtěžších kurzů u nás. Mezi prvním a druhým kolem následoval piknik a diskuze nad tím, jak vyzrát nad nástrahami smekavých svahů ve Svatém Petru. Druhé kolo pokračovalo ve stejném duchu jako kolo předchozí a všichni se již těšili na večerní analýzu v teple restauračního zařízení.

Nedělní ráno nás opět přivítalo krásnou modrou oblohou a teplotou šest stupňů pod bodem mrazu, tentokrát nás však mráz nezaskočil a my vyrazili vsříc třetímu kolu maximálně zatepleni. Druhý den turnaje začal opět přednáškou, kde byli v
šichni upozorněni na základní pravidla a na případné chyby. Rozděleni do třech skupin dle umístění z předchozích kol jsme vyrazili vstříc novým dobrodružstvím a nástrahám tohoto nelehkého kurzu. Následoval opět piknik a vzhledem k počtu zbývajících účastníků se finálového kola zúčastnili všichni hráči. Finálové kolo se hrálo na devět jamek, nicméně čtyři jamky byly upraveny a prodlouženy. Poslední jamka byla vyhlášena jako CTP.
spindl3.jpg
Nejenže turnaj přinesl ovoce v podobě nových zkušeností a hráčů, ale především šlo o parádní víkend s fajn lidmi na čerstvém vzduchu.

Disku Zdar.

V
ýsledky tohoto turnaje naleznete na stránkách www.discgolf.cz.

Výsledky:


kategorie Open


1. Jiří Blahout
2. Jan Tryzna
3. Libor Crha
4. Petr Hofman
5. Marcel Gala
6. Petr Švec

kategorie Women


1. Zdeňka Kosková
2. Radka Paulů
3. Gabriela Galová
4. Gabriela Jungová
5. Veronika Plašilová

Autor: Honza Tryzna, 10. 11. 2009
Poslat odkaz na e-mail