spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMR 2014: na openový trůn usedl PeaceEgg, ve women předala Zimnice zlato Prague Devils

Kdy: 1.-2. března 2014
Kde: Brno
Pořadatel: Velká Morava
Kategorie: open, ženy
Startovné: 2500 Kč/tým, 250 Kč/tým

Open

Pro postup do čtvrfinále bylo třeba umístit se na jednom z první třech míst pětičlenných skupin nebo zabojovat v baráži. Skupiny vyhráli Prague Devils A a Terrible Monkeys, přímý postup si dále zajistili PeaceEgg, Východní blok, 3sb a Žlutá zimnice. Ve večerních barážích porazili Tios Mosquito Attack a PDB Pražskou Sedmu.
 
Ze čtvrtfinále bylo nejdramatičtější to mezi Východním blokem a 3sb, ve kterém "každý chvilku tahal pilku". Po skončení času bylo skóre 6:6, na útok šel Východní blok. Vyslaná dlouhá přihrávka Bloku nebyla chycena, 3sb však předvedli totéž - dlouhou a těsně nechycenou dlouhou. Napodruhé už to Bloku kratšími přihrávkami vyšlo, zajistil si tedy semifinále a jistý postup na příští rok. V semifinále jsme drama viděli v zápase mezi PeaceEggem a Terrible Monkeys. V polovině zápasu byl stav 5:6 a čekalo se, srovnají-li Opice, či přijde-li rozhodující break píseckého týmu. Nepřišlo však ani jedno, oba týmy proměňovaly své útoky a zápas tak skončil 12:13 pro PE.
 
Ve finále vyzvali Prague Devils, kteří zápas začali lépe - po dvanácti minutách totiž skóre vypadalo, že půjde o jasnou záležitost: 6:2. Pak si ale PeaceEgg vzal timeout a nadechl se k lepšímu výkonu, stáhl na 7:6 a pak začala přetahovaná o bod do 8:7. Načež dal PeacEgg čtyři body v řadě, PD jen korigovali na 9:10 a posledním bodem potvrdil Mára Holický na Tomáše Němečka první vítězství na mistrovství republiky pro písecký tým.
 
Za posledních deset let je PeaceEgg čtvrtým mistrem republiky v této kategorii - šestkrát vyhráli Devils, dvakrát Zimnice a jednou Tios.
 
Co však může Devils místo zlaté medaile hřát je nejen to, že jako jediní měli na turnaji dva týmy, ale béčku se navíc podařilo prokousat z baráže až na páté místo a zajistit si tak mistrovství i na příští rok bez kvalifikace.
 
Věci se děly i v zápase o třetí místo, nahecovanost a tlak Východního bloku vyvrcholily callahenem do rukou Přemka Jandy na 5:3. Východočeši dále kontrolovali těsné vedení a pět minut před koncem byl stav 10:7 pro VB. Terrible Monkeys se ale rozhodli, že to ještě nevzdají. Zvládli proměnit útok i breaknout na 10:9 několik sekund před skončením času, v nastavení pak vyčarovali ještě další dvě obrany a po vítězství 10:11 si došli pro bronzovou placku oni.

Ženy

Skupina S dopadla docela jednoznačně: tři výhry PD, dvě ŽZ, jedna FUJ, nula Východní blok. To druhá skupina vypadala napínavěji; kromě TM, které prohrály všechny zápasy, braly ostatní týmy po dvou výhrách - Morava vyhrála nad Sedmou a prohrála s PeaceEggem, nad kterým vyhrála Sedma. Rozhodovalo tedy skóre; nejlepší měla VM, druhé místo bral PeaceEgg.
 
Kvalitu z předchozích halových turnajů potvrdil PeaceEgg i v ženské kategorii, po loňské osmé příčce se mu podařilo letos vyhrát čtvrfinále a propracovat se na čtvrté místo. I ostatní tři čtvrfinále vyhráli favorité a v semifinále pak na sebe narazili Velká Morava se Žlutou zimnicí a Prague Devils s PeaceEggem. V prvním zápase si Zimnice celou dobu hlídala vedení a i když se v závěru Morava nadechla k náporu z 5:10 na 9:10, zápas skončil 10:12 pro Zimnici. Ve druhém porazily PD velmi pohodlně PeaceEgg 14:7.
 
Od roku 2011 si halový titul podávají Devils se Zimnicí, letos PD své rivalky porazily ve finále přesvědčivým poměrem 13:7. Bronz získala Velká Morava.
Haloví mistři v openu pro rok 2014 - PeaceEgg
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.
Halové mistryně v ženách pro rok 2014 - Prgue Devils

Pořadí open:

 1. PeaceEgg
 2. Prague Devils A
 3. Terrible Monkeys
 4. Východní blok
 5. Prague Devils B
 6. Žlutá zimnice
 7. Tios
 8. 3SB
 9. Pražská 7
 10. Mosquito Attack
Spirit: Mosquito Attack

 

Pořadí women:

 1. Prague Devils
 2. Žlutá zimnice
 3. Velká Morava
 4. PeaceEgg
 5. FUJ
 6. Pražská 7
 7. Terrible Monkeys
 8. Východní blok
Spirit: Terrible Monkeys

Autor: Míša, 10. 3. 2014
Poslat odkaz na e-mail