spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

HMR 2014: na openový trůn usedl PeaceEgg, ve women předala Zimnice zlato Prague Devils

Kdy: 1.-2. března 2014
Kde: Brno
Pořadatel: Velká Morava
Kategorie: open, ženy
Startovné: 2500 Kč/tým, 250 Kč/tým

Open

Pro postup do čtvrfinále bylo třeba umístit se na jednom z první třech míst pětičlenných skupin nebo zabojovat v baráži. Skupiny vyhráli Prague Devils A a Terrible Monkeys, přímý postup si dále zajistili PeaceEgg, Východní blok, 3sb a Žlutá zimnice. Ve večerních barážích porazili Tios Mosquito Attack a PDB Pražskou Sedmu.
 
Ze čtvrtfinále bylo nejdramatičtější to mezi Východním blokem a 3sb, ve kterém "každý chvilku tahal pilku". Po skončení času bylo skóre 6:6, na útok šel Východní blok. Vyslaná dlouhá přihrávka Bloku nebyla chycena, 3sb však předvedli totéž - dlouhou a těsně nechycenou dlouhou. Napodruhé už to Bloku kratšími přihrávkami vyšlo, zajistil si tedy semifinále a jistý postup na příští rok. V semifinále jsme drama viděli v zápase mezi PeaceEggem a Terrible Monkeys. V polovině zápasu byl stav 5:6 a čekalo se, srovnají-li Opice, či přijde-li rozhodující break píseckého týmu. Nepřišlo však ani jedno, oba týmy proměňovaly své útoky a zápas tak skončil 12:13 pro PE.
 
Ve finále vyzvali Prague Devils, kteří zápas začali lépe - po dvanácti minutách totiž skóre vypadalo, že půjde o jasnou záležitost: 6:2. Pak si ale PeaceEgg vzal timeout a nadechl se k lepšímu výkonu, stáhl na 7:6 a pak začala přetahovaná o bod do 8:7. Načež dal PeacEgg čtyři body v řadě, PD jen korigovali na 9:10 a posledním bodem potvrdil Mára Holický na Tomáše Němečka první vítězství na mistrovství republiky pro písecký tým.
 
Za posledních deset let je PeaceEgg čtvrtým mistrem republiky v této kategorii - šestkrát vyhráli Devils, dvakrát Zimnice a jednou Tios.
 
Co však může Devils místo zlaté medaile hřát je nejen to, že jako jediní měli na turnaji dva týmy, ale béčku se navíc podařilo prokousat z baráže až na páté místo a zajistit si tak mistrovství i na příští rok bez kvalifikace.
 
Věci se děly i v zápase o třetí místo, nahecovanost a tlak Východního bloku vyvrcholily callahenem do rukou Přemka Jandy na 5:3. Východočeši dále kontrolovali těsné vedení a pět minut před koncem byl stav 10:7 pro VB. Terrible Monkeys se ale rozhodli, že to ještě nevzdají. Zvládli proměnit útok i breaknout na 10:9 několik sekund před skončením času, v nastavení pak vyčarovali ještě další dvě obrany a po vítězství 10:11 si došli pro bronzovou placku oni.

Ženy

Skupina S dopadla docela jednoznačně: tři výhry PD, dvě ŽZ, jedna FUJ, nula Východní blok. To druhá skupina vypadala napínavěji; kromě TM, které prohrály všechny zápasy, braly ostatní týmy po dvou výhrách - Morava vyhrála nad Sedmou a prohrála s PeaceEggem, nad kterým vyhrála Sedma. Rozhodovalo tedy skóre; nejlepší měla VM, druhé místo bral PeaceEgg.
 
Kvalitu z předchozích halových turnajů potvrdil PeaceEgg i v ženské kategorii, po loňské osmé příčce se mu podařilo letos vyhrát čtvrfinále a propracovat se na čtvrté místo. I ostatní tři čtvrfinále vyhráli favorité a v semifinále pak na sebe narazili Velká Morava se Žlutou zimnicí a Prague Devils s PeaceEggem. V prvním zápase si Zimnice celou dobu hlídala vedení a i když se v závěru Morava nadechla k náporu z 5:10 na 9:10, zápas skončil 10:12 pro Zimnici. Ve druhém porazily PD velmi pohodlně PeaceEgg 14:7.
 
Od roku 2011 si halový titul podávají Devils se Zimnicí, letos PD své rivalky porazily ve finále přesvědčivým poměrem 13:7. Bronz získala Velká Morava.
Haloví mistři v openu pro rok 2014 - PeaceEgg
Zobrazit hodnotící formulář, čím více bodů, tím lépe.
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.
Halové mistryně v ženách pro rok 2014 - Prgue Devils

Pořadí open:

 1. PeaceEgg
 2. Prague Devils A
 3. Terrible Monkeys
 4. Východní blok
 5. Prague Devils B
 6. Žlutá zimnice
 7. Tios
 8. 3SB
 9. Pražská 7
 10. Mosquito Attack
Spirit: Mosquito Attack

 

Pořadí women:

 1. Prague Devils
 2. Žlutá zimnice
 3. Velká Morava
 4. PeaceEgg
 5. FUJ
 6. Pražská 7
 7. Terrible Monkeys
 8. Východní blok
Spirit: Terrible Monkeys

Autor: Míša, 10. 3. 2014
Poslat odkaz na e-mail