spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Kvalifikace HMČR Open a Ženy 2014: Opičí dominance

Kdy: 8.-9.2. 2014
Kde: Hradec Králové
Pořadatel: Kulatá Šachovnice
Kategorie: open, women
Startovné: 2000 Kč/tým open, 1800 Kč/tým women; 40 kč/snídaně, 35 kč/přespání
Pod článkem naleznete opět formulář pro hodnocení turnaje.

Open

Do historicky třetí kvalifikace o 1. ligu open se přihlásilo 11 týmů, herní systém tedy velel vytvořit dvě skupiny o 6, respektive 5 týmech.
 
V početnější dopolední skupině kralovali Terrible Monkeys A, svým soupeřům vzali všechna vítězství a s 10 body skončili na 1. místě. Spíš než o 1. místo šlo o to nebýt poslední, protože 6. tým ve skupině už nečekal boj o 5 postupových spotů na finále 1. ligy. Černý Petr zbyll na Velkou Moravu, která ač porazila TIOS, tak jinak neuhrála žádné další vítězství a z 5. místa šel do baráže o čtvrtfinále Frkot.
 
Odpolední skupina měla dva přesvědčivě hrající týmy: Prague Devils B a 3SB. Jistotu čtvrtfinále získal ještě Atruc ze 3. místa. Do nedělní ranní baráže šla Kulatá šachovnice a opičí B tým.
 

Čtvrtfinále

Týmy ze čtvrtých a pátých míst obou skupin si spolu v 8:30 zahrály o účast v horní osmičce. Mosquito Attack nedalo šanci TM B (14:6), ve druhé baráži vedl Frkot už 5:1, pak se ale domácí Kulatá šachovnice probudila a postupně srovnala až na 8:8, aby v posledním bodě přidala obranu a postoupila do čtvrtfinále.
 
Papíroví favorité (týmy z druhých míst, TIOS a 3SB) potvrdili sobotní hru a své soupeře přehráli bez většího dramatu. Větší napětí nabídly souboje z opačných konců tabulky. Prague Devils B sice převzali během zápasu nad Mosquito Attack vedení, to se ale hráčům z Brna málem podařilo vyrovnat a PD B tak zvítězili pouze 9:7. Suverén sobotní dopolední skupiny, TM A, si zase nevěděl rady s Kulatou šachovnicí a až posledních minutách překlopil skóre na svoji stranu, ač k překvapení nebylo daleko.
 

Postupující do 1. ligy

Horní čtyřku vyhráli Terrible Monkeys v dramatickém finále, když na poslední chvíli otočili skóre proti TIOS na 11:10. Důležitý však byl spíš boj o poslední 5. postupové místo. Do něj se dostali Mosquito Attack a Chupacabras, oba své soupeře (Atruc a KŠ) porazili ve velice vyrovnaných zápasech v posledním rozhodujícím bodě. I zápas o 5. místo skončil o jediný rozhodující bod 8:7 ve prospěch Mosuqito Attack, kteří tak po úspěšné kvalifikaci do 1. ligy kategorie mixed nakouknou také do 1. ligy open.
 
Vyrovnané výsledky celého víkendu, kdy alespoň jednou vyhrál každý tým a v mnohých zápasech neměl jasný favorit vůbec jisté vítězství, jsou příslibem nejen zajímavé finále 1. ligy v Brně (1.-2. března), ale také napínavého finále 2. ligy v Dolní Cerekvi (22.-23. února).
Kvalifikace HMČR Open a Ženy, hala TJ Slavia Hradec Králové (foto Martin Bartoň KŠ)

Women

Protože se na mistrovství republiky původně přihlásilo jedenách týmů, což by znamenalo pět automaticky postupujících a šest do kvalifikace, ze které by postupilo nejlepších pět a jen jediný by vypadl, domluvily se týmy na čtvrtém a pátém místě (FUJ a VM), že si "dobrovolně" rovněž zahrají kvalifikaci, výměnou za to, že v Brně bude hrát jen osm místo deseti týmů. Dodatečně se ještě složilo béčko Prague Devils, v kvalifikaci se tedy nakonec ukázalo devět týmů, z nichž postupovalo pět. Oproti loňsku se rozdělily 3 Figurky na samostatné celky, ovšem Atrofované ruce se nepostavily vůbec.
 
V první skupině, pětičlenné, se zrodilo mírné překvapení, když 3SB porazily zkušenější FUJ. FUJky se však během dne evidentně rozehrály a další prohru nedopustily. Porazily tak i Východní blok, který však 3SB porazil a nakonec postupoval ze skupiny na prvním místě.
 
Ve druhé skupině dominoval PeaceEgg, který potvrdil svou formu z první PD haly. Terrible Monkeys se herně trápily, vysoko prohrály s Velkou Moravou a porazily tak jen Prague Devils B. Monkeys si však spravily chuť v neděli, kdy celkem pohodlně a jistě porazily ve čtvrtfinále 3SB. V dalším čtvrtfinále na sebe narazily FUJ a Velká Morava, dramatický a vyrovnaný zápas rozhodl až universe point, ve kterém se oba týmy dopustily jednoho turnoveru a nakonec disk do zóny donesly FUJ. Posledním postupujícím se stal Východní blok, proti nejméně zkušenému týmu turnaje PDB vyhrál zcela přesvědčivě 14:4.
 
Že jsou Monkeys herně úplně jiným týmem než v sobotu, potvrdily v semifinále, když vyhrály nad PeaceEggem 10:13. Zmizely záhozy a nejistota, které jsme viděli v sobotu. Ve druhém semi mezi Východním blokem a FUJ bylo od začátku lépe rozehráno Blokem. I když FUJ stáhly na 6:8, Blok si pohlídal konec zápasu a vyhrál 11:6.
 
Důležitý zápas o páté místo si od začátku pohlídaly hráčky z Velké Moravy. Jasně porazily Chupacabras 12:7 a získaly tak pro sebe poslední postupové místo do Brna. Výsledkově stejně jasný byl i zápas o bronz. PeaceEgg pro sebe proti Fujačkám urval začátek zápasu a následně si až na jeden break pohlídal své útoky a naopak breaky proměňoval.
 
Ač tomu začátek nenasvědčoval, women finále bylo nakonec velmi vyrovnané. Terrible Monkeys vyhrávaly 4:1, Východní blok ale zabral a skóre dotáhl na 5:5. Monkeys však skórovaly třikrát za sebou a Blok nakonec dokázal už jen korigovat výsledek na konečných 7:9. Kvalifikaci tedy vyhrály, po nevydařené sobotě trochu překvapivě, právě Terrible Monkeys.
Kvalifikace HMČR Open a Ženy, finále TM vs. VB (foto Lukáš Kuda KŠ)

Výsledky

Kategorie Open

 1. Terrible Monkeys A
 2. TIOS
 3. 3SB
 4. Prague Devils B
 5. Mosquito Attack
 6. Chupacabras
 7. Kulatá šachovnice
 8. Atrofované ruce
 9. Frkot
 10. Velká Morava 
 11. Terrible Monkeys B

Spirit: 3SB

 

Kategorie Women

 1. Terrible Monkeys
 2. Východní blok
 3. PeaceEgg
 4. F.U.J.
 5. Velká Morava
 6. Chupacabras
 7. 3SB
 8. Figurky Slonů
 9. Prague Devils B

Spirit: Velká Morava

Zobrazit hodnotící formulář, čím více bodů, tím lépe.
Hodnocení turnaje

Čím víc bodů, tím lépe (podobně jako Spirit).

Večeře
Večeře byla dobrá, za rozumnou cenu, porce dostatečné, nečekalo se
Snídaně
Snídaně byla včas, v dostatečném množství, kvalitě a rozmanitosti
Časomíra, jingly
Měření času fungovalo, jak mělo; na všech hřištích byly dobře slyšitelné a rozpoznatelné všechny milníky (začátek a konec času…)
Příprava hřišť
Hřiště bylo včas a dobře nalajnováno, na hřišti byly kuželíky a počítadla, voda byla doplňována
Informace a komunikace
Informace o turnaji přicházely včas a byly dostatečné, organizátoři odpovídali obratem a byli nápomocní apod.
Celkový dojem
Celkový pocit den po turnaji.

Průměrné hodnocení od 30 hráčů(1 - špatné až 5 -skvělé)

Informace a komunikace3.5
Příprava hřišť2.8
Časomíra, jingly3
Snídaně3.7
Večeře2.8
Celkový dojem3.63 bodů

Autor: Redakce, 17. 2. 2014
Poslat odkaz na e-mail