spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Co že se dá dělat s létajícím talířem?

Slovem Frisbee obvykle označujeme plastový létající disk, potažmo sporty při kterých se tento disk používá. Mezi nejznámější hry s diskem bezesporu patří Ultimate (viz Mistrovství světa klubů v Praze) a Discgolf, a to jsou také sporty kterým se Česká asociace létajícího disku převážně věnuje.

Týmové sporty

Ultimate Frisbee

Celosvětově nejrozšířenějším sportem s diskem je Ultimate Frisbee. Hra pro dva týmy o sedmi hráčích na hřišti o rozměrech 100x37 metrů (polovička fotbalového). Hra, ve které záleží nejen na přesnosti hodů a rychlosti hráčů, ale především na sehranosti týmu. Více o Ultimate se můžete dočíst zde na frisbee.cz na stránce Ultimate Frisbee (podrobnější popis hry a její specifika).

Double Disc Court

V ČR populární také pod názvem "pičky" je jakási obdoba tenisu, kdy se dvěma disky soupeří dva dvojčlenné týmy a pokouší se donutit tým v protější zóně k chybě. Hra pro 2-4 hráče vhodná pro téměř kterýkoliv povrch. Více o DDC naleznete zde.

Další týmové sporty

Mezi neprovozované v České Republice patří týmový Guts a Discathlon, případně další soutěže pro jednotlivce.

Sporty pro jednotlivce

Discgolf

Jak název napovídá, hra je podobná golfu. Drahou sadu holí a odpálené míčky nahrazují 3 druhy disků (vyhazovací, přibližovací, dohazovací) a hráčovy ruce. Dokážete se trefit do Discgolfového koše, aniž by váš disk skončil v lese? V Discgolfu se u nás pravidelně pořádají turnaje a je to sport nejen pro aktivní sportovce, ale i pro rodiny s dětmi. Více o Discgolfu na frisbee.cz.

Freestyle
Dovednostní soutěže s létajícím talířem za využití větru a své obratnosti. Soutěž v jednotlivcích, dvojicích či trojicích. Existuje poměrně velká komunita českých hráčů freestyle frisbee - web freestylefrisbee.cz.

Autor: Redakce, 2. 7. 2010
Poslat odkaz na e-mail