spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Mistrovství světa U23 ve Florencii je u konce

Ani ne dva týdny po WUCC se konalo ve Florencii národní mistrovství světa hráčů do třiadvaceti let. Třetí do party bude mistrovství světa juniorů U20, které začíná v pondělí 1.8 a potrvá až do soboty 7. 8 2010 v německém Heilbronnu.

Všechny výsledky a konečné pořadí k dispozici na Online scoring systému, stejně jako během WUCC.

Historicky prvního mistrovství U23 se zúčastilo patnáct openů, osm ženských a osm mixových týmů převážně z Evropy plus Austrálie, Kolumbie, Kanada a Japonsko, bohužel bez českého zastoupení. Česká republika nakonec do Florencie tým nesložila, bývalou federaci zastoupili bratři slováci, kteří sestavili tým pro kategorie Open a Mixed.

Větší naděje vkládali slováci do Mixu. Ve vyrovnané skupině vybojovala slovenská reprezentace "povinnou" výhru nad Irskem, dokázala přehrát Itálii i Rakousko. Klíčovým se bohužel ukázal zápas s Německem, který prohráli těsně 10:13 a ani výhra nad Polskem nezajistila postup, protože Polsko překvapivě porazilo pozdější stříbrnou reprezentaci Belgie.

Mixové slovensko si tak zahrálo pouze dolní skupinu o 5-8.místo, ve které dvěma výhrami bezpečně zajistilo páté místo, které je ale velkým zklamáním.

Slováci postavili, stejně jako česká reprezentace v roce 2007 na EUC2007 v Southamptonu mix silnější než Open. Slovenská Open reprezentace nakonec nevyhrála žádný zápas, ale z Itálie si odváží alespoň spoustu zkušeností

Organizátory příliš nepochvílila členska slovenského mixu Veronika Čolláková - Čolka: "Silne zazitky z toho turnaja mi nedaju nespomenut pomerne zlu organizaciu. Nastrasnejsie ihriska na ktorych som hrala (kde po 3 hracich dnoch zapasy pripominali skor beach ako travu) ... Po schaosenej organizacii a otrasnym podmienkam vo Florencii by som tymto chcela este raz prejavit velku vdaku a uznanie vsetkym organizatorom WUCC. Taktiez online scoring system je neadekvatny realite a mnoho zapasov tam este stale nie je nahodenych, ale comu sa cudovat, ked to vsetko mal na starosti jeden stafakov a navyse aj castokrat meskal na zapas".

Celkové pořadí WU23UC

Kategorie Open

 1. Kanada
 2. Japonsko
 3. Německo
 4. Kolumbie
 5. Austrálie
 6. Velká Británie
 7. Švýcarsko
 8. Švédsko
 9. Finsko
 10. Rakousko
 11. Rusko
 12. Irsko + Spirit of the Game
 13. Francie
 14. Itálie
 15. Slovensko

Kategorie Mix

 1. Velká Británie
 2. Belgie
 3. Německo
 4. Polsko
 5. Slovensko
 6. Rakousko + Spirit of the Game
 7. Itálie
 8. Irsko

Kategorie Women

 1. Austrálie
 2. Japonsko
 3. Velká Británie
 4. Kanada
 5. Kolumbie
 6. Irsko
 7. Finsko
 8. Německo + Spirit of the Game
Ve Florencii byl využíván nám z WUCC dobře známý finský online scoring system. Zde najdete výsledky všech zápasů a soupisky týmů.

Autor: Redakce, 1. 8. 2010
Poslat odkaz na e-mail