spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Odstartoval letošní ročník ligy v discgolfu

Minulý víkend proběhnul ve znamení zahájení Czech Tour 2010 v discgolfu. V parku zámku Kozel se na 8. ročníku Aprílového Discgolfového Dýchánku sešlo 11 golfistů a 4 golfistky, aby zabojovali o první body letošní ligové sezóny. V mužské kategorii zvítězil Jiří Blahout, v ženské pak Zdenka Kosková, oba zástupci plzeňské discgolfové školy.

"Finále tentokrát nebylo až tak napínavé, jak bývá v české lize běžné, často jsou rozdíly mezi hráči jeden či dva hody. Tentokrát byly rozdíly větší, takže si každý hlídal svoji pozici a zbytečně se neriskovalo. Pozitivní na finále byl fakt, že se na finalisty ostatní hráči po skončení třetího kola nevykašlali a neodjeli směrem k domovům a dívali se na naše snažení a fandili nám až do konce. Aspoň jsme si na konci turnaje mohli udělat pěknou skupinovou fotku," řekl redakci vítěz openu.

V letošní sezóně bude odehráno sedm ligových turnajů. Vítězem ligy se stane hráč s nejlepším součtem bodů z pěti z nich (nejhorší dva výsledky se škrtají). Nejbližší turnaj bude Bagr Cup v Českých Budějovicích v termínu 15. a 16. 5. 2010.

Autor: RB, 12. 4. 2010
Poslat odkaz na e-mail