spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Do Prahy se sjede elita „kouzelníků“ s frisbee

O víkendu 12.-14. února se  v hale na pražských královských Vinohradech odehraje turnaj ve freestyle frisbee zvaný Freestyle Frisbeer Cup 2010. Finálové odpoledne proběhne v neděli 14. února od 13.00 do 16:00. Postupně se uskuteční finále smíšených párů, dvojic a trojic.  V 17:00 propukne závěrečný ceremoniál.

Ročník 2010 je již třetím ročníkem turnaje a navazuje na mimořádné úspěchy ročníků předchozích. Je koncipován jako Czech Open, tedy otevřené mistrovství České republiky. Svojí velikostí a zejména zastoupením prakticky celé evropské hráčské elity je jedním z největších a nejvýznamnějších turnajů na celém světě. Věhlas se rozšířil i za oceán a tak se můžeme těšit i na hned šest legendárních Američanů v čele s osminásobným mistrem světa a hráčem číslo jedna světového žebříčku Tommy Leitnerem. Chybět nebudou ani dvojka a trojka žebříčku, Italové Fabio Sanna a Clay Collera, nebo první žena světa, Eleonora Imazio.

Celkově letos organizátoři očekávají okolo 70 hráčů z deseti zemí. Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie, Německo a také Česká republika.
frisbeer zloun
Turnaj se těší velkému zájmu diváku. I to byl jeden z důvodů, proč se turnaj přesunul z haly ZŠ Petřiny jih do centra Prahy, do haly TJ Sokol Královské Vinohrady. Tento prostor vyhovuje jak svojí polohou a výbornou dostupností, tak zejména velikostí, kdy je více prostoru pro hráče i diváky (kapacita hlediště 700 osob). Za celý víkend organizátoři očekávají návštěvu 800-1200 diváků.  Pro všechny bude připraven bohatý doprovodný program, který umožní příchozím vyzkoušet si různé hry s frisbee, soutěžit o zajímavé ceny nebo se pokochat exhibicemi ostatních špičkových českých freestylerů (mimo jiné: Václav Klouda – sedminásobný mistr světa ve footbagu, Marek Svitek – šestinásobný mistr světa v kickboxu, Václav Kroutil – mistr ČR v yoyo atd.)

V letošním roce jako první turnaj představí FrisbeerCupu novou kategorii, tzv. Shred. Ten nahradí klasickou soutěž dvojic. Změní se také délka rutiny, z normálních čtyř na dvě a půl minuty. Účelem je zvýšit atraktivitu soutěže a to nejen pro diváky, ale především pro televizní kamery.

V průběhu finálového odpoledne si budete moci vyzkoušet všechny možné aktivity s frisbee a také vyhrát v soutěžích spoustu zajímavých cen! Vstup je samozřejmě ZDARMA a na místě bude široká možnost občerstvení a nákupu disků, triček a spousty dalších zajímavých věcí!
Více informací naleznete na oficiálních stránkách www.frisbeer.cz.

  

Co je to freestyle frisbee

Freestyle frisbee je týmový sport a je jedním z odvětví her s létajícím talířem. Jeho princip spočívá v provádění akrobatických a technických triků s rotujícím diskem, kdy se hráč od okamžiku nahození disku spoluhráčem snaží předvést ty nejlepší, nejtěžší a nejoriginálnější triky až do okamžiku chycení a nového nahození spoluhráči. V rámci turnajů se soutěží ve dvojicích nebo ve trojicích. O výsledku rozhoduje porota, která hodnotí tři kategorie (obtížnost, provedení a umělecký dojem).
 

Systém rozhodování:

„Judging system“ je v mnoha směrech podobný například tomu z krasobruslení. Soutěžící performují připravenou sestavu (4 minuty – smíšené dvojice, 5 minut trojice) na zvolenou hudbu. Celý tento prvek se nazývá „rutina“. Společně se svými spoluhráči se snaží o co nejobtížnější triky, které jsou vhodně začleněné do hudby. Devítičlenný panel rozhodčích je rozdělen na tři části, ty hodnotí obtížnost, provedení a umělecký dojem.
Frisbeer 2009

Autor: Pavel Baranyk, 8. 2. 2010
Poslat odkaz na e-mail