spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Největší výstava disků v Evropě

V pražské kavárně Vypálené koťátko (kavárna se mimo jiné zabývá vypalováním keramiky, kterou si zákazníci vymalují) právě probíhá výstava disků převážně na ultimate. V pátek 18.6. večer bude výstava zahájena vernisáží spojenou s projekcí zajímavých zápasů ultimate.

Důvodem načasování výstavy na předprázdninové období je blížící se klubové mistrovství světa v ultimate. Zákazníci kavárny tak mají možnost seznámit se se sportem, který v červenci mohou shlédnout na živo na té nejvyšší úrovni.

Možnost posbírat zajímavé disky a udělat z nich výstavu jsem měl v hlavě již delší dobu. Založení kavárny a mistrovství světa v Praze byli rozhodujícími faktory pro její uspořádání,“ říká provozovatel kavárny Štěpán Materna, sám aktivní hráč ultimate. S nápadem uspořádat výstavu oslovil ostatní hráče, kteří mu ochotně zapůjčili klenoty ze svých sbírek. Na stěnách kavárny se tak tísní na šedesát různých disků. „Vstřícná reakce hráčů a bohatství jejich sbírek mě až zaskočilo. Ve skladu kavárny muselo zůstat několik kousků, které se na stěny už nevešly.“ říká Materna. K vidění jsou disky různých národních asociací, disky s logy slavných světových týmů i čistě výtvarné kreace vyvedené na herních discích. „Výstava představuje ultimate z úplně jiného pohledu, než je běhání v kopačkách po hřišti. Ukazuje na velmi sociální rozměr sportu a na rozdílné přístupy, které si tvůrci designů zvolili, aby si poradili s 227 čtverečnými centimetry bílé kulaté plochy,“ zamýšlí se Materna a dodává s úsměvem: „Každopádně je takové množství disků pohromadě dost hezké.“

Možnost shlédnout unikátní výstavu disků budete mít do poloviny července, kdy budou exempláře vráceny jejich majitelům. Více informací na www.vypalenekotatko.cz.

Autor: Redakce, 14. 6. 2010
Poslat odkaz na e-mail