Egrensis Banana Cup zavítal do Aše podruhé

Souboj ve finálovém zápase EBC 2009, CUSB proti Mir San Mir; foto: Petr Kotěšovec
Praha 4.8.2009 - Západočeská Aš přivítala o uplynulém víkendu už druhý ročník mezinárodního turnaje v ultimate frisbee. Fotbalová hřiště ve sportovních areálech u Tyršova domu a na "Střeláku" uvítala 14 open a 5 ženských celků. Příležitost změřit své síly využily týmy z Čech, Slovenska, Rakouska, Německa, Itálie a Velké Británie.

Loňský vítěz kategorie Open Yellow Block letos dosáhl jen na 3. pozici. I tak se umístil nejlépe z domácích celků. Druhý český tým Silence, který se připravuje na letošní Klubové mistrovství Evropy, skončil překvapivě až na pátém místě. Dalšími českými zástupci byli pořádající Terrible Monkeys posílení o hráče budějovických 3SB a Hairy Jet z Jičína.

Finále proti sobě sehráli mnichovští Mir San Mir a CUSB La Fotta z Boloně. Ve vypjatém zápase nakonec zvítězili Italové. Slabě obsazené ženské divizi kralovaly hráčky Hot Beaches, které se pro turnaj rozdělily do dvou týmů, které proti sobě sehrály i finále. Třetí skončily Slovenky Lay-Ds. Turnaj byl velmi dobře připraven, na české poměry měl neobvykle rozsáhlou propagaci a podporu sponzorů, hráči si mohli v pauzách vyzkoušet paintball nebo využít služeb maséra, všechny týmy si odvezly sympatické věcně ceny.