spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Prague Winter 2012: Český triumf v obou kategoriích

Kdy: 28.1.-29.1.2012
Kde: Praha, Strahov nafukovací hala, umělá tráva
Kategorie: open, women
Startovné: 150 EUR/tým, 10 EUR/hráč
ŽZ vs. Ah ouh puc (foto janklimes.com)
Nízké teploty venku a vysoká kvalita uvnitř. Prague Winter 2012 jako kvalitně obsazený halový turnaj na umělé trávě rozhodně nezklamal. 16 týmů v kategorii open a 8 týmů v kategorii women se setkalo na umělé trávě v nafukovací hale na pražském Strahově. Hned tři frisbee hřiště poskytla kvalitní herní zázemí.

Open divize

V kategorii open se v herním systému čtyř skupin po čtyřech týmech rozhodlo o osmi postupujících do hry o 1.-8.místo a těch zbývajících. Vítěz loňského prvního ročníku, Prague Devils, postoupili bez větších potíží do čtvrtfinálových skupin. Na druhého finalistu, Terrible Monkeys, zbyla po dvou nejtěsnějších možných prohrách se Žlutou zimnicí a polskými Girls Stay Home ve skupině A pouze hra o deváté místo. Před branami čtvrtfinále zůstali také trochu překvapivě němečtí Gummibärchen.

Prague Devils v cestě za obhajobou prvního místa kráčeli celkem jistě, až na zápas ve čtvrtfinálové skupině s Drehst"n Deckel (Drážďany), který museli rozhodnout až v posledním bodě. Vyrovnaný zápas nakonec nebyl žádným překvapením. Právě drážďanský tým nakonec vyzval obhájce titulu ve finále v přímém přenosu na www.strizna.cz. Prvních 15 minut se držela vyrovnaná hra, němečtí hráči ale začali pod tuhou obranou PD dělat chyby a Prague Devils si s náskokem čtyř bodů došli pro druhé vítěství na Prague Winter.
Prague Devils vs. Drehstn Deckel (foto janklimes.com)
Žlutá zimnice se potkala v zápase o 5. místo se svým soupeřem ze základní skupiny, polskými Girls Stay Home. Zopakoval se maximálně vyrovnaný zápas, ve kterém opět měli na konci více štěstí hosté z Polska. TIOS s pařížskými Ah ou puc v boji o sedmé místo využívali více zkušeností, Francouzi zase lepší fyzickou kondici. Francouzský tým získal ve druhé části utkání několikabodový náskok, který sice TIOS začali, i díky Carlosově callahanu, stahovat, na zvrat to však nestačilo.

Terrible Monkeys získali 9. místo proti Gummibarchen a příští rok se třeba zase podívají do horní osmičky. Východní blok (mix více týmů) skončil lichý, když v zápase s strassbourským Sesquidistus získal 11. místo. Poslední český zástupce, tým FUJ v juniorském složení, skončil nakonec 14., když podlehl polským Spirit on Lemon.

Women divize

Ženské divizi kralovala Žlutá zimnice. Ve finále se setkala s rakouskými Box. Počátek zápasu taktéž přenášeného na strizna.cz sice dával Rakušankám naději ve vyrovnaný souboj, zlepšená koncovka Zimnice ale naděje brzo utnula a úřadující mistryně republiky získaly také triumf v podobě vítěství na druhém ročníku Prague Winter.  

Druhý český zástupce, Prague Devils, se probojoval do zápasu o 3. místo. Loňské vítězky z Německa, Seagulls, však český tým přehrály a na PD Women tak zbylo pouze 4. místo.
Žlutá zimnice (foto janklimes.com)
Koncentrace TIOS (foto janklimes.com)

VýsledkyOpen

 1. Prague Devils (ČR)
 2. Drehst"n Deckel (Německo)
 3. LOL (Maďarsko)
 4. Fischbees (Německo)
 5. Girls stay home (Polsko)
 6. Yellow Fever (Praha)
 7. Ah ouh puc (Francie)
 8. Tios (Praha)
 9. Terrible Monkeys (ČR)
 10. Gummibärchen (Německo)
 11. Vychodni blok (ČR)
 12. Sesquidistus (Francie)
 13. Spirit on Lemon (Polsko)
 14. FUJ (Praha)
 15. amPullen (Rakousko)
 16. RJP Squad (Polsko)
Spirit of the Game: Gummibarchen
 

Women

 1. Yellow Fever (Praha)
 2. Box (Rakousko)
 3. Seagulls (Německo)
 4. Prague Devils (Praha)
 5. Undercover (Německo)
 6. Ah ouh puc (Francie)
 7. Whatever (Polsko)
 8. Sesquidistus (Francie)
Spirit of the Game: Box

Autor: Jiří Voseček, 31. 1. 2012
Poslat odkaz na e-mail