spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Whose Baby potřinácté a zase někde jinde

Foto: Bára FUJ
Kdy:18. - 19. 8. 2012
Kde: Řeporyje
Pořadatel: Pražská 7
Kategorie: mixed

Tradičního mixového turnaje pořádaného Pražskou 7 se na hřišti v pražských Řeporyjích, kam se turnaj přesunul z loňských Čakovic, zúčastnilo 12 týmů, 4 zahraniční a 8 českých. Vzhledem k nešťasnému 13. ročníku bylo téma turnaje "Nejhorší turnaj všech dob" a pořadatelé se snažili téma naplnit ze všech sil.

Sobota

Sobota začla odporně krásným počasím a za narůstajícího vedra probíhaly zápasy ve skupinách o postup do horního osmičky. Favorité vesměs potvrzovali papírové nasazení, malým překvapením byl jen pomalý rozjezd PD a jejich prohra s masters z Endzonis, Drehst´n Deckel a pouze těsné jednobodové vítězství nad 3SB.
 
Po klasické grilovací večeři proběhl beerrace, ve kterém museli běžci překonat nástrahy nešťastného dne, vstát levou nohou, proběhnout okolo černé kočky, rozbít zrcátko, stoupnout na kanál a projít pod žebříkem.
 

Neděle  

Neděle začla počasím ještě odporně krásnějším a po ranním čtvrfinále se vykrystalizovala sestava semifinále složená s favoritů turnaje, týmů Prague Devils, Žluté zimnice a Drehst´n Deckel, doplněná varšavskými Grandmaster Flash. První semifinále mezi ŽZ a PD skončilo relativně jednoznačně pro PD, ve druhém nepotvrdili roli favorita Drehst´n Deckel a na Grandmaster Flash nestačili. Finále mezi PD a Grandmaster Flash bylo od začátku velice vyrovnané, ale taky se nevyznačovalo zrovna nejčistší hrou a tak faulů, hlášek a dohadování utěšeně přibývalo. Polskému týmu s podařilo vytvořil si dvoubodový náskok, který ale PD v druhé fázi zápasu stáhli a po konci času byl stav nerozhodný 5:5. Poslední bod, opět plný hlášek a dohadů, dali nakonec Grandmaster Flash a stali se tak vítězi Whose Baby 2012.
 
 

Výsledky:

 1. Grandmaster Flash (Pl)
 2. Prague Devils
 3. Žlutá Zimnice
 4. Drehst´n Deckel
 5. FUJ
 6. 3SB
 7. Pražská 7
 8. Kulatá Šachovnice
 9. Endzonis
 10. Terrible Monkeys
 11. Ježkovy voči
 12. Paradisco
spirit: Terrible Monkeys
beerrace: Grandmaster Flash

Autor: Aleš P7, 24. 8. 2012
Poslat odkaz na e-mail