spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Mnichov, halový mix turnaj

datum konání: 19-20.1.2008
místo konání: Sauerlach (Mnichov)
typ: halový mixed turnaj
systém: 9 týmů každý s každým + finále pro 2 nejlepší
startovné: 12 euro na hráče (2x slušná německá snídaně)

česká účast: Žlutá Zimnice (Kačerr, Čupíto, Jirk@, Maloch, Zelí, Ája, Iva, TwinM, Klárka)  

týmy: Chicawoodies, Disconnection, Erdferkel, Hallunken, Innsbruck, Isostars Augsburg, Stuttgart, Woodichicas, Yellow Fewer

délka zápasu: 27 minut

Jak to začalo: devítičlenný tým ŽZ se po pátečním tréninku na Spartě skládají do dvou aut a vyráží směr Mnichov. Cesta je po chvilce přerušena nákupní přestávkou v Tescu. První, co si většina z posádky koupila, nebylo jídlo ani pití ale Tesco polštářek za pár kaček. Pak už jen běžný nákup, platíme, nasedáme, odjíždíme. Cestu plynule vede Malochův hundaj (Maloch,Ája,TwinM,Kačerr) pronásledován Zelího rendou (Klárka, Iva, Jirka, Čupíto, Zelí). Další zastávka Rozvadov, tankujeme nekřesťansky drahé palivo, přesun ke slevovým kuponům a nákup u McDonalda. Potom už jen jedna zastávka na půli cesty, na benzínce s neonovými stromy, kvůli výměně řidiče hundaje. Je po 1 hodině noční a přistáváme u haly jako Yellow Fever. V hale už je ticho a skoro všichni spí. Zabíráme si jednu ze šaten a chystáme se ke spánku. Jeden po druhém usínáme, ale klimatizace nechce a nechce. Ráno menší panika, zaspali jsme. Ale panika upadá, Maloch nás dezinformoval, mysleli jsme si, že hrajeme o hodinku dříve. Tak po "zodpovědném" probuzení jdeme na snídani, jsme první u snídaně a dokonce nám i trochu vytráví, než se začneme hýbat po hřišti. Procházíme začátkem turnaje bez ztráty kytičky, v přestávkách relaxujeme v šatně nebo na tribuně v přítomnosti slečny Tullamore. Kačerr prohlašuje „jestli vyhrajeme šest zápasů můžeme se opít“.

A hle první zádrhel. Zápas se Stuttgartem, který se přelévá ze strany na stranu. Najednou po nedokončené akci Čupito - Jirk@ v klíčovém okamžiku zápas prohráváme. Tak máme po pití. Další zápas je ale nakloněn k nám, vyhráváme těsně nad Isostars. Během dne byl vyzrazen ručníkář, hráč Hallunken, který svou zapomnětlivost na hygienické potřeby řeší s velkou noblesou a používá ručník Jirky a po osušení v klidu bezpovšimnutí odchází (Jirk@ mu slíbil pomstu, vymaže ho ze hry krutou obranou). Další zápas s disconnection byl očekáván jako velmi těžký, ale těžký byl pouze začátek zápasu. Poté naše obrana sebrala několik útoků soupeři a výhra byla na světě. Poslední zápas s Flying Circus Innsbruck byl už jen pohodovým zakončením prvního hracího dne.

výsledky:

YF 12:8 Woodichicas
YF 11:8 Chicawoodies
YF 8:9 Stuttgart
YF 10:9 Isostars
YF 12:7 Disconnection
YF 13:3 Innsbruck


Jdeme do sprch, velký luxus, teplá s pořádným tlakem a samozřejmě společná. Uvelebili jsme se v šatně a rozjeli vlastní párty aneb "česká karimatka" Pro vysvětlenou, švédské stoly na karimatce na zemi v šatně, každý ochutnává pochutiny všeho druhu od každého, no lahoda. Poté vyráží Iva s novou hrou "na ostrov" já bych si na ostrov vzala... Čupíto usíná již během začátku hry a má strašně rudou hlavu, asi horečka sobotní noci. Omyl… je jen shora zastíněn červeným igeliťákem a všichni si oddechneme. My se hrou bavíme dlouhou dobu (usíná i Klárka) až dochází slečna Tullamore, Absolutka s RedBullem, několik doušků vína. Usínáme, chrápeme, vstáváme, snídáme a hrajeme.

Neděle

Nedělní ráno jsme si mírně zkomplikovali s Erdferklama. Jasně vyhraný zápas jsme naštěstí neprohráli, ale pouze remízovali, což nás drželo v boji o finále. Nastupujeme na Hallunken aneb pomsta ručníkáři. Začátek je vyrovnaný, ale konec vítězný pro YF.

YF 7:7 Erdferkel
YF 9:5 Hallunken

Jedna prohra a jedna remíza YF postačila k vítězství základní skupiny a čekali jsem na druhého finalistu. Tím se stali Isostars Augsburg.

Finále bylo napínavé a do poslední chvíle nebylo rozhodnuto kdo vyhraje. YF polevila na začátku a nechala si soupeře poodskočit a celou hru dotahovala. 24 sekund před koncem času YF prohrává 7-9, je třeba skórovat během této krátké chvíle, aby byla možnost bojovat obranou o remízu a následné zlomení soupeře výhrou. A teď, jak to bylo doopravdy: YF útočí a dává si sakra na čas, obrana Isostárů brání jenom v zóně, YF roztáčí svůj útočný kolotoč, zbývá 5 sekund, diváci německy odpočítávají, ze zóny se ozývá "tak už to sem ku…va hoďte", drei, zwei - Kačerr vypouští sekeru, eins - Zelí chytá … tůůů (místní siréna). Skóre 8:9.
Teď už jen ubránit a je tam remízka a další šance. Ale co se nestalo. Isostars skórují a finále končí. Isostars Augsburg poráží 10:8 YF.

Turnaj končí, sprcha, nalodění se do našich kočárů a hurá směr Praha. Cesta proběhla v klidu a se stejnými zastávkami. Vozidlo renda se ukájí po ČR rádiem Blaník, kde nás dostává vůz, který Marušce Rotterové už dávno ujel:-)

Autor: Redakce, 21. 1. 2008
Poslat odkaz na e-mail