spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.discgolfovehriste.cz
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Sun of the Beach

Vyhlášený a velmi povedený plážový turnaj v německém Rostocku. Termín 13.-14.9.2008 byl poněkud netradiční pro písečné klání, také délka zápasů, 45 minut, byla místy plánovanou vraždou. Z českých luhů a hájů vyrazily dva týmy, Little secret a Whoever. V obou týmech panovala pohoda, která se projevila hned po příjezdu, partoškou, tanečními kreacemia nezastavitelným smíchem.

Ráno nás přivítalo počasí spíše podzimní, ale dle místních máme velkou kliku, že je tak krásně, bývá tu hůře. Oběma týmům se podařilo postoupit do horní skupiny. Počasí bylo velice proměnlivé, vítr nevyzpytatelný až velmi silný, což bylo znát v několika důležitých zápasech pro oba týmy. Většinou byl vítr proti nám. Zástupci českého ultimate se setkali v zápase horní skupiny. Větší štěstí měli Whoever, kteří byli posíleni o dva Dánské hráče (Jess, Rawn) a dokázali využít chyb soupeře a zaútočit proti větru.

Během soboty se týmu Whoever zima vyhýbala, jelikož se poctivě od prvních zápasů oblékali do tekutých svetrů, někteří se dokonce nabalili tak, že si mezizápasovou pauzu spestřili spánkem v písku. Jiní využili potlačeného pudu sebezáchovy a vydali se směrem break dance a kaskadérských kousků, v podání letmých přeskoků lidských překážek. Letos velmi odlehčený pivní závod se dvojci Pepa a Zelí moc nepovedl, byli již hodně navlečeni do tekutých svetrů. Po prvním odehraném dni se většina českého zájezdu odebrala na kebab. Po večeři očista v ledové sprše, uvaření několika drinků a odchod na párty. Přivítal nás místní discoclub, ale pouze některé členy, Dva silně navlečení Pepa a Maloch, si téměř nepamatovali jak se dostali z večeře a jejich kroky v tělocvičně vedli ke karimatkám a lehkému bezvědomí. Ája, jako správná vedoucí, se postarala o své ovečky, sundala jim sandálky, přikryla je spacáčkem a nerušila jejich blažený spánek přemlouváním, pojďte na party:-) Večírek se odvíjel v duchu velmi zábavném, úsměvném až tanečím. Po několika povedených kreacích a rozbitých pulitrech, byl odchod některých členů již prakticky nutný. Zkušenější matadoři z LS ještě poseděli a zasmáli se.

V neděli nás přivítalo ještě studenější počasí a dokonce zapršelo. Již nebyla možnost oblékání se do tekutých svetrů, používali se pouze silonky od starouše. To bylo poznat i na předvedené hře W, v důležitých zápasech byl útok bezzubý. V boji o 7. místo, ale nastalo z mrtvýchvstání a uvolněnou hrou si došli pro vítězství. LS byli na hřišti již od brzkých raních hodin a své urputné zapolení s větrem dovedli k vítězsví v zápase o 13. místo. Následovalo balení, zastávka u Burgerkinga, pohodová cesta, kromě jedné nemilé události, kdy posádka Oldy (auto rodinky Malých), málem naštívila karavan německého turisty, který se rozhodl vjet do rychlého pruhu právě ve chvíli, kdy kolem něj Olda chtěl projet. Nic se naštěstí nestalo, cesta byla bez dalších komplikací a před půlnocí Olda protnul pomyslnou pásku mezi značkami Praha. Ostatní posádky nehlásily žádné komplikace ani čas příjezdu. Tak opět za rok na německé pláži, se spoustou zábavy, dlouhých zápasů a snad lepšího počasí.

Konečné pořadí všech zúčastněných týmů není bohužel k dispozici.Autor: Zelí (Dendas)
Publikováno: 3. 10. 2008

Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu
comments powered by Disqus
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Nejnovější články

Ze zahraničí | 21. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PDf

WUCC 2014 z pohledu PDf

Když se vám podaří vyhrát mistrovství ČR, je to dobrý. Když ho rok na to vyhrajete znova, je to paráda. Když se navíc díky tomu kvalifikujete na Mistrovství světa, je to pohádka.
Ze zahraničí | 20. 8. 2014
WUCC 2014 z pohledu PD open

WUCC 2014 z pohledu PD open

Tak trochu propadák. Tak by se asi nejvýstižněji dalo popsat vystoupení open týmu Prague devils na klubovém mistrovství světa. Nejde však o jednorázovou krizi vítězů regionu, ale o reálné postavení jihovýchodní Evropy ve světě.
Zprávy | 1. 8. 2014
WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

WUCC 2014: dvakrát liché, jednou sudé umístění

PD kluci zaváhali, holky to za ně zatáhly. FUJ napínali. Turnaj skončil, v openu se opakovalo finále z roku 2010, v ženách se raduje Seattle Riot. Více v článku.
Webový portál sponzoruje Animáto - dodavatel redakčního systému zajimave produkty Hotel Lednice Rodinné domy na klíč

© 2008 www.frisbee.cz, RSS zdroje RSS zdroje
Redakce: past.redakce@gmail.com