spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Opičárna 2008 - výsledky

Po zápasech ve dvou skupinách, které byly místy jednoznačné, přišla nadstavba, ve které se děly velice zajímavé věci. Po překvapujících výsledcích se na tradičním turnaji pro začátečníky zrodila tato umístění.
 1. Chlupatá Žába (Slatiňany)
 2. Terrible Monkeys (Praha)
 3. Žlutá Zimnice (Praha)
 4. Hairy Jet (Jičín)
 5. Prague Devils (Praha)
 6. Střelka (Praha)
 7. Figurky Slonů (Říčany u Prahy)
 8. Threebones (Třeboň)

Ostatní výsledky


Skupina A
 1. Chlupatá Žába
 2. Figurky Slonů
 3. Střelka
 4. Terrible Monkeys
Skupina B
 1. ThreeBones
 2. Žlutá Zimnice
 3. Hairy Jet
 4. Prague Devils
O 7.místo: Figurky Slonů vs. Threebones: 7:4
O 5.místo: Prague Devils vs. Střelka: 9:1
O 3.místo: Žlutá Zimnice vs. Hairy Jet: 8:5
Finále: Chlupatá Žába vs. Terrible Monkeys: 9:5

Kdo by byl řekl, že vítěz skupiny A, Threebones, nakonec skončí na dně tabulky a ve skupině tápající Terrible Monkeys si zahrají finále. V krátkém halovém ultimate se zkrátka může stát cokoliv.

Jak to viděli Terrible Monkeys

Zase jedno sychravé, nevlídné ráno. Dokonce i holubi, jindy tak vlezlí a nebojácní ve svých výpravách za potravou, kličkující mezi nohama chodců, zůstali ve svých úkrytech a hnízdech. Zkrátka ráno, že bys psal nevyhnal. Psa ne, ale frisbeeáka klidně. A ne jednoho.

Bylo druhé nedělní ráno prosince l.p. 2008 a mezi hrstku ploužících se ospalých postav pražanů vtrhly s nebývalou silou desítky těchto diskumilných bláznů. Jejich usměvavé tváře zářily do okolí. Disky připnuté k batohům odrážely jejich nadšení. Kráčeli městem, jedno tělo, jedna ruka, doprovázeni obdivnými tvářemi a povzbuzováni teatrálními gesty dětí i důchodců, krytými okny svých domovů. Kráčeli k hale na Zeleném pruhu – známé to baště každoroční (již xxxté) Opičárny.

S napumpovanými těly a myšlenkou na co jiného, než na vítězství se k zahajovacímu zápasu připravili domácí, favorizovaní Terrible Monkeys proti zviřátku, které zoufale chtělo být opičkou, avšak skončilo “jen“ u žáby – totiž Chlupaté žábě. Těžko říct, kdo TM tenkrát favorizoval, neboť už tehdy se rozhodlo o jejich osudu na tomto turnaji. Zápas po úmorném boji prohráli 2:7 a ještě po dalších dvou prohrách v základní skupině by se stěží našel odvážlivec, jenž by jen pomyslel na to, co doopravdy přišlo. Ale nepředbíhejme. Jeden zápas střídal druhý ve zběsilém tempu a počítač/dýdžej si nestačil téměř ani oddechnout. Hrálo se neuvěřitelně čistě a v klidu, že kdyby se přiletěl podívat i Duch hry, musel by smeknout.

V základní skupině ovšem prakticky o nic nešlo a proto všichni se zatajeným dechem čekali na to, jak bude probíhat následující pavouk. Chvíli se dokonce zdálo, že takové napětí dokáže prohřát i promrzlou tělocvičnu (nefungovalo totiž topení). Možná však o tom jen všichni snili.
Nicméně neuvěřitelné se stalo skutkem poprvé, když Monkeys, na něž by si v tu chvíli vsadil jen naprostý šílenec, porazili Threebones 7:6 v hektické koncovce, kdy za stavu 6:6 nepolevili a v několikaminutové bitvě soupeře téměř smazali z parket.

A snad ještě neuvěřitelnější se stalo skutkem podruhé, když rozdílem 6:4 rozdrtili i favority ze Žluté Zimnice. Oba své zápasy vyhrála také Chlupatá Žába a bystřejší čtenáře již napadlo, k čemu jsem směřoval v samém úvodu.

Správně – stejně jako zahajovací, tak i uzavírací, finálové, střetnutí se konalo mezi Terrible Monkeys a Chlupatou Žábou. Netřeba chodit kolem horké kaše, neboť jistě tušíte, jak utkání dopadlo. Po tristním výkonu domácích vítězně zakvákala Žába a Opice musela se stáhnutým ocasem smeknout. Prostě ostrouhala banán. Uklouzla po šlupce. Hotovo. Šmytec.

Věřím, že všechny týmy si turnaj užily, nováčci, že se zas přiučili něčemu novému (o to tu šlo především) a že se zas setkáme na dalším veleslavném mítinku, jenž zove se Opičárnou, na což se (za celé TM) ze srdce těším.

Dominik (Terrible Monkeys)

Premiéra týmu

Turnaj byl premiérou pro tým Figurky Slonů. Jak se jim hrálo a co stojí v pozadí jejich vzniku? To a další zajímavé informace v rozhovoru zde na frisbee.cz.

Autor: Jiří Voseček (redakce), 14. 12. 2008
Poslat odkaz na e-mail