spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Freestylový Pozdrav slunce na Baltu

Kdepak, česká freestylová parta nebyla cvičit jógu, ani se koupat ve stylu FKK  na nudismem  proslavené Rujáně. Jednalo se o zbrusu nový turnaj ve  freestyle frisbee s názvem Baltic Sun Prayer Session, který se uskutečnil nedaleko Rostocku v městečku Graal-Müritz. Za turnajem stála berlínská parta freestylerů sdružených okolo neuvěřitelně stylového Freestyle Magazinu . Za zmínku taky stojí, že vznik turnaje  je spojen s inspirací z pražského Freestyle Frisbeer Cupu a jeho zaměřením na maximální spokojenost hráčů.

Turnaj byl vedle freestylového hat tournamentu (náhodné nalosování týmu z klobouku) spojený se spoustou dalších soutěží jako třeba MTA (maximum time aloft – co nejdelší „pobyt“ disku ve vzduchu s následným chycením), Sun prayer (co nejvice bodyrollů), nebo Jump The Lump (největší chytka a rozsekávačka z velkého kopce písku na pláži).

Celý turnaj byl pořádaný ve stylu Spread the jam – proto do Graal-Müritzu přijelo i spoustu nejammerů (ne-freestylerů) – přítelkyň, rodin, kamarádu… Z toho taky jednoznačně těžil večerní párty stan na pláži. 60 m2 co nám postavili kluci z německýho Rottes Kreuzu bylo každý večer našlapanejch až po strop a na parketu nedala česká crew prostor pro nejmenší spekulace o tom, kdo byl párty králem obou večerů! Především když Mahony s Pavlikem rozjeli na central spotu z bleskurychle přistaveného banneru svůj ďábelský tanec ve stylu Milk the Cow&Walk like the King, netušila ani jedna z šesti přítomných národností vůůůůbec nic! O tom, že jsme celý stan oba dny zavírali snad ani nemusím mluvit…

No ale pojďme zpátky k tomu podstatnému – freestyle turnaji! Češi měli na Baltu zastoupení pěti elitních jammerů: Jakub “Mystiq“ Matula, Jiří „Zloun“ Weiss, Jakub „Atry“ Sedlák, Jan „Mahony“ Zahradníček a Pavel „Pavlik“ Baranyk.

Semifinálové kolo bylo  silně poznamenané silným a především velice nestabilním větrem, který víceméně znemožňovala hru na vyšší úrovni. I přes to se ale hned trojici našich podařilo probojovat do finálí. Mahony postup vydřel s hlavním organizátorem Jasoňem McGladem a Zloun s Pavlikem šli do finále dokonce z prvního místa! Nicméně ve finálem hraném kvůli větru již na louce v kempu jim nepřálo ani štěstí ani vítr a skončili bohužel těsně pod stupněmi vítězů. Mahony si náladu z posledního místa ve finále zlepšil v MTA, kde obsadil 3. místo. Celkově jsme ostudu myslím rozhodně neudělali!!

Baltic Sun Prayer Session rozhodně stála za to, už kdyby jen proto, že jsme objevili další krásný jammspot a celkově okouzlující svěžest Baltu, poznali další super lidi a především si to zas do plnejch užili! Příští rok české zastoupení určitě nebude chybět a to snad i ve větším počtu:  s kámošema, slečnama a třeba i dalšíma lidma co maj prostě rádi frisbee!!

Autor: Paggio, 16. 6. 2010
Poslat odkaz na e-mail