spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Jak dopadla Fujárna

Kdy: 17. 1. 2010
Kde: hala Za Invalidovnou, Praha
Pořadatel: Fuj
Kategorie: open, začátečníci
Startovné: 1000 Kč/tým

V neděli 17.1. proběhla v Praze na Invalidovně Fujárna - jednodenní turnaj pro začátečníky. Turnaje se zúčastnily mnohé známe firmy ze Zimničárny (Střelka-Zimnice, Fuj, Terrible Monkeys, Kulatá šachovnice, Náchodské trubky, Figurky slonů) a objevili se i noví bojovníci (Atruc, Rektální vyšetření). Hra byla rozdělena na dopolední a odpolední skupinu. Mimopražské týmy tedy nemusely vstávat v žádné zvrácené časy. Panovaly obavy, že by snad skupiny na základě tohoto rozdělení mohly být nevyrovnané, avšak nakonec v boji o 1. i 3. místo byli vždy zástupci z obou skupin. Nakonec ale první (Střelka) i třetí (Fuj) místo zůstalo v Praze, stříbro si do Plzně odvezli Atruc.

Nejmladším věkovým průměrem na turnaji asi opět vládli Hradečáci. Na výsledku se však jejich nízký věk nepodepsal a je vidět, že tým zkušenostmi roste.  V patách jsou s věkem Hradečákům Náchodští, kteří zatím sbírají zkušenosti. Můžeme si však být jisti, že s jejich aktivitou a pod taktovkou trenéru, kteří frisbee dobře znají, půjdou jejich výkony stále nahoru. Fuj, kteří jinak disponují slušnou základnou mlaďochů, tentokrát přijeli v sestavě namíchané i staršími („Stývíčko“ :-). Figurkám slonů dopadla nešťastně skupina, a tak se dostaly do spodní poloviny. Pro 5. místo si pak ale došly téměř bez problémů. Za Rektální vyšetření přijely jak známé, tak nové tváře a doufejme, že z turnaje odjely posíleny. Atruc se objevili s několika novými tvářemi, ale přesto dokázali v souhře se zkušenými vybojovat 2. místo. Terrible Monkeys vyslali podobnou sestavu jako na Zimničárnu.

Za zmínku ze zápasů stojí finále, především jeho závěr. Za stavu 10:7 a zbývajícím čase čtyři minuty dokázali Atruc 2x rychle skórovat a pohrozili tak Střelce, že prvenství ještě není doma. Za stavu 10:9 po skončení času se dohrával poslední bod. Došlo k několika turn-overům, což mělo za následek silné emoce na obou stranách. Nakonec však skórovala Střelka.

Cenu Spirit of the game (dort ve tvaru ducha) si kvůli veliké náhodě museli dělit TM, Fuj a Kulatá šachovnice.

Výsledky

  1. Střelka (Praha)
  2. Atruc (Plzeň)
  3. FUJ (Praha) + cena Spirit of the Game
  4. Kulatá šachovnice (Hradec Králové) + Spirit
  5. Figurky slonů (Říčany)
  6. Terrible Monkeys (Praha) + Spirit
  7. Rektální vyšetření (Brno)
  8. Náchodský trubky (Náchod)

Rádi bychom ve stejné hale uspořádali ještě jeden začátečnický turnaj a to v neděli 14.2. Pozvánka ještě půjde na halo, ale pokud máte zájem přihlásit tým, můžete už rovnou napsat na v.prusak@seznam.cz.

Fujárna leden 2010

FS vs. Náchod
Kulatá Šachovnice vs. Střelka (ŽZ)
Vašek Petřík (Střelka) se protahuje
FS vs. Náchod

Autor: Vojta Prušák, 19. 1. 2010
Poslat odkaz na e-mail