spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.discgolfovehriste.cz
Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Mezi Bloky 14. 10. 2010

Již podruhé se v letošním roce konal amatérský turnaj v ultimate frisbee Mezi bloky. Hlavním důvodem jeho vzniku byla podpora rekreačních hráčů ultimate a šíření myšlenky ultimate frisbee jako zdravé a zábavné formy pohybu mezi širokou veřejností. Cílem akce bylo také zaujmout mladé lidi a rozšířit tak členskou základnu ultimate frisbee v Brně. Turnaji jsme chtěli ponechat jeho amatérskou úroveň, start aktivních hráčů byl tedy omezen. Začátečníci tak mohli hrát bez pocitu, že je ostatní přehrávají o několik úrovní.

Zápasy probíhaly za chladného, ale slunečného počasí ve sportovním areálu VUT na novém hřišti s umělým povrchem. Zájem týmů předčil všechna naše očekávání. Přihlásilo se celkem 10 týmů z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. V některých týmem spojily dvě největší brněnské univerzity své síly. Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin. Zajímavý vývoj byl především ve skupině B, kde o pořadí týmů rozhodovalo až lepší skóre (12:12 Lužánecká smršť, 11:11 Lamy, 10:10 Meteor). O konečné 3. místo svedly boj týmy Ryzoto a Lužánecká smršť. Zápas skončil za stavu 8:3 pro Ryzoto.
Mezi bloky, foto Konop VM
Suverénně si počínaly také týmy z Komárova (Komárov Jang a Komárov Jin), které prošly svými skupinami bez prohry a zaslouženě se tak dostaly do finále. Obě družstva předváděla rozdílný styl hry. Zatímco Komárov Jang spoléhal spíše na taktičtější hru a postupný útok, tým Komárov Jin předváděl rychlostní převahu a dlouhé přihrávky do zóny, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Po napínavém boji se vítězem za stavu 9:8 stal tým Komárov Jin. Oba týmy také ukázaly, že dobře chápou význam Spirit of the game (obdoba fair play). Nakonec to byl tým Komárov Jang, který byl ostatními oceněn cenou Spirit of the game. Komárovští se tak mohli radovat dvojnásob.

V doprovodném turnaji o nejdelší hod soutěžilo 23 hráčů a 1 hráčka. Vítězem se s náskokem přes 11 metrů stal Valach s hodem 75,1m. Za zmínku stojí také hod jediné dámské účastnice soutěže Králičekové, jejíž disk padl na hranici 41m.

Doufáme, že turnaj, kterého se účastnilo 68 hráčů z různých brněnských univerzit, se stane tradiční sportovní akcí. Rádi bychom poděkovali všem účastníkům a především CESA VUT a Brněnskému vysokoškolskému sportu za podporu akce.

Výsledky:

  1. Komárov Jin (MU)
  2. Komárov Jang (MU, VUT) + Spirit of the game
  3. Ryzoto (MU)
  4. Lužánecká smršť (MU)
  5. Disc Hunters (MU)
  6. Lamy (MU, VUT, MenU)
  7. Meteor (VUT)
  8. Raketoví slimejši (VUT)
  9. Mirak, jako joo (MU)
  10. Get on my horse (MU+VUT)

Autor: Gaspacho (VM)
Publikováno: 29. 10. 2010

Komentáře

Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxuŽádné příspěvky zatím nebyly napsány...
Titulek příspěvku
Text příspěvku
Vaše jméno
Váš e-mail

Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu Růžek boxu

Nejnovější články

Zprávy | 19. 7. 2014
Čeští junioři na MS v Itálii

Čeští junioři na MS v Itálii

Průběžně aktualizujeme!
V neděli začalo MS Juniorů v italském Leccu. Po dvou dnech a čtyřech utkáních je česká open reprezentace stále bez výhry.
Výsledky | 15. 7. 2014
EUCR-E open a women: do evropského finále postupují tři české týmy

EUCR-E open a women: do evropského finále postupují tři české týmy

Regionální kolo evropské ligy se přesunulo do Vídně, finále se bude konat ve Frankfurtu nad Mohanem.
Zprávy | 11. 7. 2014
Pražská amatérská liga

Pražská amatérská liga

Nejen v Brně, už i v Praze si (zatím) amatérští nadšenci do ultimate založili ligu, kde mohou měřit síly se sobě rovnými.
Webový portál sponzoruje Animáto - dodavatel redakčního systému zajimave produkty Hotel Lednice Rodinné domy na klíč

© 2008 www.frisbee.cz, RSS zdroje RSS zdroje
Redakce: past.redakce@gmail.com