spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Nacht der langen Stollen

Kde: Drážďany
Kdy: 9.-10. 1. 2010
Formát: 16 týmů ve dvou halách, 1 žena na lajně
Startovné: 10€ na hráče
Umístění: Žlutá Zimnice B 5.místo, Pražská sedma 9.místo

Začátek roku 2010 zahájil náš tým účastí na tradičním půlnočním drážďanském turnaji "Nacht der langen Stollen". Tentokrát jsme turnaj pojali jako přípravu zimničního B týmu na mixové mistrovství. Vyrazili jsme v sestavě Čupčák, Meloun, Libor, Marek, Jirka, Dušan, Ondra, Michal, Maruš, Edita.
Drážďany - Dušan ŽZ

Sobotní skupina

Turnaj jsme začali zápasem proti Saxy Divers. Přestože jsme hráli vlažně a dělali hodně chyb, zápas jsme v pohodě vyhráli 8:3. Saxies měli dost začátečníků, a taky na rozdíl od nás stavěli víc než jednu povinnou ženu na lajně. Zápas proti Schleudertauma se nesl v podobném duchu a skončil vítězstvím 11:6. Utkání proti holandským AKKA jsme už ale nezvládli. Dostali jsme se pod psychický tlak, kdy se několikrát dostal disk na méně zkušeného hráče blízko naší zóny, ten nedokázal oddumpovat, a Oranjes chybu proměnili ve snadný bod. Takto získaný náskok už se nám nepodařilo dohnat. Nicméně druhé místo ve skupině nás poslalo do horní osmičky.

Další zápas následoval okamžitě bez přestávky, což pro nás asi byla spíš výhoda, byli jsme už v tempu, do kterého se normálně dostáváme půlku zápasu. Po vyrovnaném boji se nám podařilo porazit Goldfingers 8:6. Zápas s polskými Furious Goats jsme nezvládli především fyzicky. Přestože na nich bylo vidět, že v hodech si nejsou úplně jistí, jejich hra se vyznačovala především tím, že hrozně makali. Hráli dravě až agresivně, někteří hráči markrovali na hranici faulu. Padlo i několik hlášek následovaných nepříjemnými diskusemi. V kolečku jim Ondra možná trochu přísně vyčinil, že Spirit v tomhle zápase nebyl nic moc. Ale vítězství nad námi bylo jednoznačné a zasloužené. Naše šance ale ještě nebyly ztracené, dostali jsme se do čtvrtfinále a byli tedy stále ve hře o medaile.

Po dohrání sobotních her s úderem půlnoci začal pivní závod, který spočíval v osvědčené variaci na štafetu tříčlenných družstev, která byla tak komplikovaná, že ji asi nepochopili ani soutěžící. Poté následovalo losování tomboly, kde hlavní cenou byla noc strávená v luxusní posteli umístěné v jedné z hracích hal. Bohužel jako každý rok, čekalo mě hořké zklamání, zase jsem nic nevyhrál. Ale vlastně jsem ani nemohl, protože lístek do tomboly jsem ztratil už odpoledne, takže to byla nakonec klika. Před párty jsme se rozehřívali v šatně popíjením piv a dalších dobrůtek. Maruš v sobě objevila kadeřnické vlohy, když začla některé z nás vylepšovat za pomoci většího množství gelu na vlasy. Z Marka udělala sochu Svobody, ze mě parádního Elvise, a z Melouna, ... no, vlastně... Melouna. Z takto vyztuženým sebevědomím jsme vyrazili na miniaturní taneční parket, kde jsme se vmísili do běsnícího davu.

V pokročilejší fázi párty jsme se vydali navštívit přátele z Pražské 7, kteří se jako obvykle uchýlili do větší z obou hracích hal. A jako každý rok, zase jsme přišli pozdě, jejich zásoby alkoholu už byly téměř na nule. A to se odpoledne chvástali, že tentokrát mají chlastu tolik že to nejde vypít. Zachránil nás až místní improvizovaný bar s nabídkou míchaných nápojů, kde jsme trávili čas až do rána jejich popíjením a hraním zábavné společenské hry kámen-nůžky-papír-ještěrka-Spok.
Drážďany ŽZ

Neděle

V dopoledním čtvrtfinále proti jednomu z drážďanských týmů jsme předvedli asi náš nejlepší výkon, hráli jsme dobře a postupně si budovali náskok. Pár minut před koncem za stavu 7:5 pro nás se zdálo být vše rozhodnuto. Pak se ale Meloun dopustil nevídaného hattricku a podařilo se mu během tří minut zápas otočit. Ani třetí jeho chybu se nám nepodařilo odvrátit a podlehli jsme 7:8. Postup do horní čtyřky nám tedy zůstal zapovězen. V dohrávce turnaje jsme už jen oplatili porážku týmu AKKA a porazili DJ Dahlem, a tím uhájili alespoň 5. místo. Z finále jsme viděli už jen závěr, ve kterém Furious Goats dokonali cestu za vítězstvím na svém prvním zahraničním turnaji.

Drážďany byly jako každý rok pohodový turnaj s velmi přátelskou atmosférou. Myslím, že jako tým jsme si to užili a snad se i trochu sehráli před naším vystoupením v Plzni. Doufám, že nás vezmou příští rok zas.

Výsledky

1. Furious Goats (PL)
2. Hallunken
3. Drehsd"n
4. Deckel
5. Yellow Fever (ČR)

6. DJ Dahlem
7. Goldfingers
8. AKKA (NL)
9. Prague 7 (ČR)
10. Wulfkultur
11. Baybees
12. Saxy Divers
13. Frau Rauscher
14. Hallörchen
15. Forest Jump
16. Schleudertauma

Beerrace: Saxydivers
Drážďany ŽZ
Gelové úpravy vlasů
Fotky: Martin P7

Autor: Čupito (Žlutá zimnice), 25. 2. 2010
Poslat odkaz na e-mail