spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Imperial Meadow 2010

Kdy: 21.8. - 22. 8. 2010
Kde: Císařská louka (Praha, uprostřed Vltavy)
Pořadatel: Pražská 7
Kategorie: Mix
Startovné: 80€ tým, 9€ hráč
Počasí: Sluníčko, vedro

Z bleskového průzkumu jisté renomované agentury vyplynulo, že většina lidí nevěděla o fotbalovém hřišti v Praze uprostřed Vltavy. Své zeměpisné znalosti si tak na pozvání Pražské sedmy rozšířilo 8 týmů, 4 české, 3 německé a jeden rakouský. Herní systém premiérového turnaje Imperial Meadow každý s každým bez play-off znamenal 7 utkání dlouhých 55 minut a tedy pořádnou dávku ultimate takhle v letním horku.

Do první čtyřky se nakonec protlačil jediný zahraniční tým, drážďanský Drehst"n Deckel. Němci nejprve zamotali hlavu Žluté zimnici výhrou 10:8, pak ale ztratili výrazné vedení v zápase s Terrible Monkeys. Monkeys ovšem prohráli se Žlutou zimnicí. Z trojúhelníku vyšla nejlépe Žlutá zimnice se skóre +1, druhé místo brali hosté z Drážďan s vyrovnanou bilancí a třetí příčka patří Opicím (-1), které si ale lehce smolné umístění vynahradili ziskem ceny Spirit of the Game.

Specialitou turnaje byla možnost plážového frisbee hned vedle hřiště. Německý tým SGW Pfronten si mhohem více rozuměl s pražským pískem než s trávníkem. Ve fotbalovém klání na písku si nejprve snadno poradil s českým "výběrem" 7:1 a již za tmy pak exceloval v pivním závodu.

Výsledky

  1. Žlutá zimnice (Praha)
  2. Drehst"n Deckel (Drážďany, Německo)
  3. Terrible Monkeys (Praha)
  4. Pickup (3SB, FUJ)
  5. Soul Gringos (Rakousko)
  6. Pražská 7 (Praha)
  7. Ring of Fire (Německo)
  8. SGW Pfronten (Německo)

Spirit of the Game: Terrible Monkeys

Pivní závod: SGW Pfronten
TM na Imperial Meadow (3.místo, Spirit of the Game)
Pražská 7
Žlutá zimnice vs. Pražská 7

Autor: Jiří Voseček, 23. 8. 2010
Poslat odkaz na e-mail