spřátelené weby www.cald.cz www.discgolf.cz www.ultimo.cz www.freestylefrisbee.cz www.szf.sk www.ultimatefrisbee.cz

Fujárna III.

Třetí turnaj stejného formátu je za námi. Oproti předchozím nedělím s létajícím diskem bylo pouze 7 týmů, osmý byl pickup. Kromě rozdílného počtu týmů šlo také sledovat podstatně vyšší kvalitu hry, i díky pickupu, za který si zahráli hráči jen tak pro zábavu.

Z první skupiny do horní čtyřky šli FUJ a Monkeys. Eighty Eight a Fujtajxl se museli spokojit s bojem o 5-8 místo. Ve druhé skupině se vytvořil trojúhelník, kdy všechny tři regulérní týmy (Chlupatá žába, Pražská 7 i Kulatá šachovnice) měly po dvou výhrách, o postupujících rozhodlo skóre a dolů poslalo Kulatou šachovnici.

Monkeys těsně nezvládli semifinále s pětičlennou Žábou, stejně tak nakonec zápas o třetí místo s Pražskou 7, která si tak odvezla třetí místo. Zajímavým utkáním bylo hlavně finále, kdy již poměrně unavená Chlupatá žába statečně bojovala s pořádajícím týmem FUJ. Těsný výsledek o dva body však přinesl vítězství pražskému týmu.

Zápasy pickupového týmu byly kromě zápasu se Žábou ve skupině spíše exhibicí díky silné sestavě. Příjemně překvapil skautský tým Eighty Eight, tedy spíše potvrdil dobrý potenciál z První haly. Nezbývá než doufat, že chuť hrát pražské skauty nepustí ani na jaře a třeba na turnaji v Chrasti je potkáme zase.

Výsledková listina:

  1. FUJ
  2. Chlupatá žába
  3. Pražská 7
  4. Terrible Monkeys
  5. FUJtajxl
  6. Eighty Eight
  7. Kulatá šachovnice
  8. pickup (kontumačně prohrával všechna utkání)
Spirit of the Game: Kulatá šachovnice (Spirit triple - vítěz Spiritu na všech Fujárnách)

Autor: Jiří Voseček, 15. 3. 2010
Poslat odkaz na e-mail